×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Vēsturiskajā Tērvetes skolā veidos viesu namu

Foto:  tervetesnov.lvFoto: tervetesnov.lv

Vēsturiskajai Tērvetes pamatskolai šogad nosvinēja 145 gadu jubileju.

Tērvetes novada pašvaldība šodien izsolē Krimuldas uzņēmējam Gunāram Salmiņam pārdeva nekustamo īpašumo “Tērvetes skola”, kurā ietilpst zemes gabals 3,99 hektāru platībā un bijušās Tērvetes pamatskolas ēka, kurā mācījusies latviešu rakstniece Anna Brigadere (1861-1933), portālam LA.lv apstiprināja Tērvetes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Inita Roze.

Vēsturiskā Tērvetes skolas ēka, kas būvēta 1869. gadā un kurā mācību gaitas savulaik sākusi rakstniece Anna Brigadere, šo skolu atainojot arī savos darbos, pārdota par 51 326 eiro, un Gunārs Salmiņš bija vienīgais pretendents.

Skolas ēka nav valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, bet izsoles noteikumos pašvaldība šai ēkai ir noteikusi savus apgrūtinājumus, tostarp nosacījumu, ka īpašums ir izmantojams tikai viesnīcas (viesu nama) vai publiskas ēkas ierīkošanai un uzturēšanai, kā arī pašvaldība vēlas, lai šajā ēkā pašvaldības rīcībā būtu telpas novadpētniecības krātuvei un lai tiktu saglabāta piemiņas plāksne Annas Brigaderes klases telpai, raksta aģentūra LETA.

Inita Roze portālam LA.lv apstiprināja, ka jaunais īpašnieks apņēmies vēsturiskajā skolas ēkā iekārtot viesu namu, turklāt pirmajā stāvā – arī sarīkojumiem paredzētu Annas Brigaderes Balto zāli, bet otrajā stāvā daļa telpu tiks saglabāta novadpētniecības muzeja vajadzībām, īpašu uzsvaru liekot uz novada skolu vēsturi, kuru varētu piedāvāt skolu jauniešiem pievilcīgu un aizraujošu nodarbību veidā.

Nekustamā īpašuma ieguvējam šajā sakarā viena gada laikā no izsoles dienas ir pienākums uzsākt nekustamā īpašuma sastāvā ietilpstošās ēkas rekonstrukcijas būvniecības darbus un trīs gadu laikā no izsoles dienas pilnībā pabeigt nekustamā īpašuma sastāvā ietilpstošās ēkas rekonstrukcijas būvniecības darbus, un sākt tās izmantošanu atbilstoši šajā punktā noteiktajam mērķim, raksta aģentūra LETA, savukārt Tērvetes novada pašvaldībai ir nekustamā īpašuma atpakaļpirkuma tiesība līdz laikam, kamēr pircējs ir pilnībā izpildījis šos noteikumu nosacījumus.

Līdz šā gada vasarai šajā ēkā atradās Tērvetes pamatskola, kuru pašvaldība pagājušā gada rudenī nolēma reorganizēt. Turpmāk Annas Brigaderes pamatskola, kas ar lielāku skolēnu skaitu realitātē ir vairāk labiekārtota un kvalitatīvākās telpās, ir abu reorganizēto skolu – Tērvetes pamatskolas un Annas Brigaderes pamatskolas – funkciju, tiesību, saistību, mantas, finanšu līdzekļu un lietvedības pārņēmēja.

Pēc vēstures datiem, Tērvetes skola darbību sāka 1869. gada rudenī, bet par skolas pirmsākumiem uzskatāms 1852. gads, kad skolu iekārtoja agrāko ūdensdzirnavu (1840) ēkā (tagadējie “Sprīdīši”), kur skola darbojās līdz 1869. gadam, kad Tērvetes upītes palu ūdeņi nopostīja skolas ēkai stūri. Skolu tur vairs neatjaunoja, bet pēc grāfa Pālena rīkojuma tajā pašā gadā tika uzcelta jauna skolas ēka, kuru plānots izsolīt.

No citām vēsturiskām personībām līdz ar Annu Brigaderi Tērvetes skolu beidzis arī mikrobiologs Kristaps Helmanis (1848-1892).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+