Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. maijs, 2015
Drukāt

Vēsturiski telefona aparāti

Telefons_17

Muzejs “Rīgas jūgendstila centrs” septīto darbības gadu sācis ar papildinājumu vēsturiskajā interjerā –  tajā aplūkojami telefona aparāti no 1904. un 1910. gada.

Ir zināms, ka Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, kurā šobrīd atrodas muzejs, ir bijis telefons – arhitekta telefona numurs bijis 1366. Tolaik telefona sakarus Rīgā nodrošināja Rīgas telefonu biedrība. “Centrāles izsaukšana notika šādi – zvanītājs ar labo roku pagrieza induktora kloķi uz īsu brīdi. Tas liecināja, ka centrāle saņem izsaukuma signālu. Tad bija jāpaņem klausule, jāpieliek cieši pie auss un jāgaida centrāles atbilde,” par telefona lietošanu 20. gs. sākumā stāsta telefonu kolekcionārs Valdis Hofmarks.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+