×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Vēsturisko lekciju ciklu turpina ar priekšlasījumu par premjerministru Jāni Pauļuku

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Valsts kanceleja 3. decembrī plkst. 11 piedāvās devīto publisko lekciju – tā būs veltīta bijušam Latvijas brīvvalsts premjeram Jānim Pauļukam, uzzināja portāls LA.lv.

Izrādot godu 1892. gada Rīgas Politehniskā institūta absolventam J. Pauļukam, svinīgo pasākumu atklās Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Lekciju lasīs vēstures doktors Jānis Šiliņš.

Savukārt Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja direktore Ieva Pētersone ieskicēs dzelzceļu attīstību Latvijā un pieminēs inženieru devumu Latvijas valstij 20. gs. 20. un 30. gados, bet studentu korporācijas “Selonija” pārstāvis Juris Vanags stāstīs par 1937. gada 22. jūniju, kad no J. Pauļuka atvadījās korporācija, kā arī par izcilā valstsvīra atdusas vietu Meža kapos Selonijas kapu kalniņā.

Tāpat lekcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmas fragmentus par dzelzceļa staciju un tiltu atklāšanas ceremonijām laika periodā no 1920. līdz 1929. gadam no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva krājuma.

Lekcija notiks Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Lekcijas norise Dzelzceļa vēstures muzejā ir likumsakarīga, jo J. Pauļuks, būdams satiksmes ministra amatā, pievērsa lielu uzmanību dzelzceļa infrastruktūras un ritošā sastāva atjaunošanai.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane: “Sabiedrības izpratne par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, t. sk. amatpersonu ieguldījumu valsts veidošanā un attīstībā, ir jāveicina, tāpat kā izpratne, ka valsts – tas ir ikviens no mums, ikviens tās iedzīvotājs. Aicinu aktīvi izmantot šo iespēju, uzklausot profesionālu ekspertu lekciju par bijušo Latvijas premjerministru.”

Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt publisko lekciju, līdz 2. decembrim piesakoties pa bezmaksas tālruni 80000120 vai rakstot uz e-pastu vivita.rudzite@mk.gov.lv.

Lekciju cikls par bijušajiem Latvijas valsts Ministru prezidentiem aizsākās 2012. gada septembrī, un pirmā lekcija bija veltīta Valsts prezidentam un premjerministram Kārlim Ulmanim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Visas līdz šim notikušās lekcijas, kuras veltītas Kārlim Ulmanim, Zigfrīdam Annai Meierovicam, Voldemāram Zāmuelam, Hugo Celmiņam, Pēterim Juraševskim, Marģeram Skujeniekam, Ādolfam Bļodniekam un Arturam Alberingam, iespējams noskatīties video koplietošanas vietnē “YouTube”:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+