Sports
Citi sporta veidi

Vēsturisks panākums – Blūms triumfē PK kopvērtējumā U-23 grupā 1

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas sportists Mārtiņš Blūms svētdien Itālijā guva otro vietu Pasaules kausa etapā kalnu divriteņu (MTB) olimpiskajā krosā (XCO) U-23 vecuma grupā, pārliecinoši triumfējot sezonas kopvērtējumā.

Šajās sacensībās uzvarēja mājinieks Nadirs Kolledāni, Blūmu apsteidzot par minūti un četrām sekundēm, kamēr tuvākais konkurents aiz latvieša muguras zaudēja 46 sekundes.

Ja pirmajos apļos Blūma rezultāts bija trijnieka robežās, pēdējos divos, kad sacensību liktenis bija skaidrs, latvietis sasniedza astoto un 12.rezultātu.

Pirms šīm sacensībām bija zināms, ka Koledani uzvaras gadījumā, latvietis, lai triumfētu kopvērtējumā, drīkstētu finišēt pat 14.vietā, bet, ja itālis būtu otrais vai zemāk, Blūms automātiski tiktu pie pirmās vietas sezonas summā.

Pasaules kausa sezonas noslēguma kopvērtējumā Blūms savāca 420 punktus, kamēr Koledani sekoja ar 363 punktiem.

Līdz šai sezonai Blūma labākie rezultāti bija pērn Pasaules kausa pēdējā posmā U-23 grupā izcīnītā devītā vieta un 13.pozīcija planētas meistarsacīkstēs, tomēr šosezon viņš katrā no sešiem etapiem bija pirmajā pieciniekā, piecas reizes kāpjot uz pjedestāla un divreiz arī uzvarot.

Jūlija beigās Blūms Itālijā palika ceturtajā vietā Eiropas čempionātā U-23 grupā, nespējot pilnībā pielāgoties trasei pēc lietus, bet sezonas sportistiem noslēgsies septembra pirmajā pusē, kad Austrālijā risināsies pasaules čempionāts.

Cits latvietis Arnis Pētersons elites grupā nestartēja pēdējos divos Pasaules kausa posmos un jau aptuveni nedēļu uzturas Austrālijā, gatavojoties planētas meistarsacīkstēm.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas jaunā sportiste Paula Žibasa sestdien Itālijā nodrošināja otro vietu Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā juniorēm nobrauciena disciplīnā. To viņa gan paveica, piedaloties tikai divās sacīkstēs.

LA.lv