×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Vēsturisks periods jeb Par interesi dibināt jaunu partiju (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Vecos laikos cilvēkiem partiju taisīšanas būšana nepatika. Vienmēr karsti, salasīti dēkaiņi rāvās pie projektiem, runāja kā nevaldāmi un beigās neuzbūvēja vis glītu, gaišu partijas namiņu, bet kaut kādu skabūzi, kur nodarbojās ar netiklu uzdzīvi. Godkārās radības regulāri vajadzēja uzmanīt, lai nenozog Latviju vai nepārdodas krieviem. Bet ko kaunināt politisko eliti, kas iznākusi no biezokņiem, nokāpusi no laupītāju pilniem Kangaru kalniem. Viņi funkcionēja, kā mācēja, tautas uzdoto nedarīja.

Pirms brītiņa par to sodījās, bet šai vēsturiskajā periodā sašūmējušās masas veras pretī horizontam – kad taps jēdzīgs politiskais spēks, par kuru vērts balsot, un kurš iesoļos līdz kliņķim nolaisto, neslavas apvīto, nesabiedrisko partiju izstrādājumu vietā?

Pašlaik ir interese, ir iespējas. Trampa uzvara vai lietuviešu atbalsts sīkpartijai, kas Seimā bija pārstāvēta ar vienu deputātu, bet pēc vēlēšanām pārņēma maksimālu varu, ir liecība, ka balsstiesīgie nobrieduši pārmaiņām. Jā, raus žagas, atminoties savu laiku nokalpojušo atslēgas cilvēku siltumu un atsaucību, bet sponsoru īsā pavadā turētie, džipos sakāpušie kundziņi pavisam zaudējuši realitātes izjūtu.

Latvijā mesiju vairs nav rezervē, Gulbenes pojene bija pēdējā no šīs kategorijas. Jauna spēka veidošanās iespējama ar sabiedrisku rosīšanos un atmodu. Diezin vai dibināt jaunu partiju kādam ir pastāvīgu rūpju un prātojumu objekts, tomēr šeit dzīvo aktīvi laikabiedri, autoritātes, kas vēl nav nobeigtas uz nacionālā tirgus laukuma, nevienaldzīgi ļaudis par valsts likteni. Publikā cienītiem cilvēkiem jāveic mēslošanas un aršanas priekšdarbi, jāsēj graudi, lai sāktos intensīva veģetācija un izaugtu tādi vīri kā strēlnieki Vanags, Miķelsons un Konrāds, kam dārga tēvuzeme, kas stāv un krīt par Latviju.

Tikai nedibiniet pirmo šūniņu alus kneipē ar galdabiedriem. Neiekausējiet kodolā vienlaidu olgalvas intelbeņķus un nevāciet biedros vakarējos no politiskām žogmalēm. Jaunā organizācija nedrīkstētu sastāvēt no cita ceļa gājējiem, visskaistākajiem zēniem ar varavīksnes simboliku. Politiska spēka jaunradīšana nenozīmē piesist jaunus dēļus un pārkrāsot veco sētu. Modernos laikos vilktā ģenerālā līnija ir nepārtraukti uzturēt dzīvu kontaktu ar vienkāršiem cilvēkiem. Pirmā mācība ir atteikties no labā toņa konsultantiem, reklāmistiem, politiskā stila “ģērbējiem”. Politiķim jārunā tas, ko viņš domā! Arī ausīs džinkstošas, nepatīkamas lietas. Kolīdz visu pasugu smadzeņu kompostrētāji sāk zākāt par populistu, jūs šilierējaties kā rasists un no pazemes alas izrāpies ksenofobs – esat ticis uz pareizā ceļa!

Vēlēšanu cīņu iznākumu atkal stipri sāk ietekmēt vērtības, ideoloģijas, nevis ekonomiskie faktori. Kas Latvijā mīda kājām latviešu intereses, likuma, tiesiskuma varu, tam skanēs kapu zvani. Tātad meklējam personības, patriotus, rietumnieciskas domāšanas nācijas morālos līderus. Kas viņus vedīs apātiskā sabiedrībā? Atkal rūpesti uzgulst mums, baltajiem vīriešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Grūti muļķiem ko ieteikt. Skumji kļūst,skatoties uz miljonu ašo dalīšanu gada beigās. Tikai katrs par sevi!. Ja nav iespējams tās latviešu partijas apvienot, varbūt aizliegt? Pēc vēlēšanām plātīsim rokas kā Lielbritānijā…

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): “Latvija ir maza valsts gan teritorijas, gan iedzīvotāju ziņā, taču skatoties uz to, cik Latvijā ir reģistrētu politisko partiju, rodas pretējs viedoklis. Saskaņā ar uzņēmuma reģistra datiem šajā valstī uz tikai nepilniem diviem miljoniem iedzīvotāju ir reģistrētas 78 (!) politiskās partijas un partiju apvienības. Visas šie politiskie veidojumi pārsvarā ir dibināti, lai aizstāvētu noteiktu sabiedrībā pastāvošo grupu intereses – uzņēmējus, zemniekus, skolotājus, ārstus, ģimenes, pensionārus, tā dēvētā “šovbiznesa” darboņus u.c. šīs valsts sabiedrības tā dēvēto “minoritāšu” pārstāvjus.” ( apt.cit.aut. – A. Graudiņš, ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” )
  —–
  .
  “Mēs ‘taisām’ SAVU “partiju”!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 19.08.2008., Nr.6. )
  .
  Starp reklāmām par pamperiem,
  Un “diskrētajiem spārniņiem”,
  Tiek “masmēdekļos” sludināts:
  “Jauns ‘politspēks’ top dibināts!
  .
  Mums – čupām brīvas vakances,
  Priekš tiem, kas “valsti” ‘kalnā nes’:
  Nāc barā, ‘biedri, nebremzē’ ~
  Pa visiem ‘prodžekts jāforsē’!
  .
  Jums ‘nespīd’ beņķi padomēs,
  Un – treknu “algu” izredzēs,
  ‘Pa tukšo na…(fig) slienoties’:
  Tur “vadošāki” ‘biedri’ ies…
  .
  Jūs ‘pašvaldoņu barotnēs’,
  ‘Pēc SILES “shēmas” neriktēs’ ~
  Jau sen tur ‘robi aizsisti’:
  ‘Smeļ piķi’ mūs “dižbiedri”…
  .
  Uz “tautas kalpiem” ziepēties’,
  Jums ‘nespīdēs’: tur ‘biedri’ ies,
  Ar ‘polit-(kl)aunu’ pieredzi,
  Kas (pašreiz) ‘malā nostumti’…
  .
  Jums “stipendijas” ‘nepiķos’,
  Bet – pašus fiksi ‘attārpos’:
  Bez “biedru naudām” partija,
  Nav “ilgtspējīgi” ‘velkoša’…
  .
  Šmaukt “antiņus” ‘nav iekšā’ jums?
  Tas “gods” būs ekskluzīvi mums!
  (Jo – ‘shēmojam’ tak’ “partiju”
  Uz SAVU ‘privāt-kabatu’…)
  .
  Jums, ‘biedri’, dosim iespēju,
  Likt lietā savu “veiktspēju”,
  Iekš MŪSU ‘polit-prodžekta’ ~
  Lai dzīvo “jaunā” partija!!!…”

  Smīn “bauri”, redzot reklāmu:
  “Mēs ‘taisām’ SAVU “partiju”!
  (Šis ‘sludeklis’ ir apmaksāts)
  ‘Mož’, grib par bal(a)stu nākt kāds?…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Šis raksts izskatās pēc tādas ieņirgšanas par iespējām ar jaunas partijas dibināšanu šeit kaut ko mainīt.
  Un pareizi jau ir. Var radīt kaut desmit jaunas partijas, bet bez “pareizo” sponsoru atbalsta tām pie varas netikt.

 4. Cilvēks mucā audzis. Vai tad nezina, ka jau ir vairākas alternatīvas. Piemēram, JKP.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+