×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Veterāni kā spēļu kauliņi Krievijas politikā. Cik viņu Latvijā un ko sagaida? (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsolījis ģeopolitisku palīdzību visiem sarkanās armijas pusē karojušajiem Otrā pasaules kara veterāniem – gan Krievijā, gan ārzemēs. Tātad tas attiecas arī uz Latviju. Nav gan īsti skaidrs, kas slēpjas aiz Krievijas formulējuma par “ģeopolitisko aizstāvību”, un arī Krievijas vēstniecība Latvijā nevarēja paskaidrot, ko tas nozīmē.

Eksperti gan pieļauj, ka šim izteikumam ir vairāk propagandas raksturs, nevis kāds konkrēts plāns. Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris uzsver, ka šajos formulējumos nav saskatāma kāda jauna Krievijas iniciatīva, jo Krievija tradicionāli atbalstījusi savus kara veterānus, tostarp ārpus Krievijas robežām.

“Pirmais uzdevums – tas ir praktisks atbalsts veterāniem. Ģeopolitiskajā jomā – tas ir visu cilvēku atbalsts, kuri devuši savu milzīgo ieguldījumu uzvarai pār nacismu,” aprīļa sākumā V. Putins izteicās organizācijas komitejas “Uzvara” sēdē. Putins uzsvēris, ka Krievijas iekšienē ir jāveicina valsts atbalsts veterāniem un pieejamība kvalitatīvai medicīniskajai un sociālajai aprūpei. Otrs uzdevums Krievijas prezidenta ieskatā ir nodrošināt vēl lielāku veterānu iesaisti darbā ar jauniešiem, tostarp patriotiskās audzināšanas programmas īstenošanā. Taču, ko nozīmē “ģeopolitiskais atbalsts” ārpus Krievijas dzīvojošajiem veterāniem, Krievijas medijos skaidrots netika.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Pilnīgi pareizi! Lielākā daļa, tie kuri tagad izliekas par veterāniem, tajos gados bija skolnieki! Viņi nemaz nekaroja! Jo bija vēl bērni! Bet it īpaši, pēc padomju savienības sabrukšanas parādījās vairāk “veterānu”, kuri sākuši valkāt savu radinieku žaketes, radinieku ordeņus. kaimiņš kājas atstiepis, tā ordeni arī piespraudis un visādus citus bļembukus! Nokarinājuši sevi līdz nabai! Sevi uztaisījuši par Padomju savienības varoņiem! Bet Komunistu Propoganda ir ļoti veiksmīgi nostrādājusi! Un jaunāki krievi ir ļoti labi ieaudzināti šajā Komunistu, Atbrīvotāju sēŗgā! Bet tāpēc tas ir Jālikvidē Baltijā! Grib svinēt, vazāties ar ordeņiem, neļķēm! Lai brauc uz Maskavu! Un dzied, klausās to laiku dziesmas! Latvijā tas ir ar Krimināl likumu jāaizliedz!

 2. Bet diemžēl Mums Latviešiem nav Likumdēvēju! Nav spējīgu Juristu! Grupiņa, kura skaidri un gaiši patiktu, ka Momentāli ir jāaizliedz Latvijā jebkādā veidā Godināt, Svinēt, Atgādināt 9 maiju! Mūsu Okupantu uzvaras svētkus! Likvidēt Pārdaugavas stabu! Noslaucīt no zemes virsmas! Un aizliegt ar Krimināl likumu, savākšanos, godināšanu, jebkādas simbolikas, karogu parādīšanos! Šī Okupācija, Sarkanās armijas uzvara, Pār Nacistisko Vāciju ir Mums nesusi tikai Nelaimi! Jo viņi ar savu Komunisma režīmu ir sabojājuši, pakļāvuši Miljoniem iedzīvotāju eiropā! Sekas mēs jūtam līdz aknām, visā! Visā Eiropā! Tāpēc 9 maijs ir Jāaizliedz Latvijas, visu triju Baltijas valstu teritorijā! Jālikvidē, jebkādi Sarkanās armijas, padomju savienības, uzvaras pieminekļi! Un tas ir jādara tagad, rīt, jo parīt jau būs par vēlu! Ir gandrīz par vēlu! Un ar kartu nākošo gadu, Jūs redzēsiet! Šī, Latviešu zemes, tautas pazemošana nostiprināsies, paliks Krāšņāka! Un šis Posts, Nelaime ir jāpārtrauc, jāapstādina šodien, kamēr vēl simtiem krievu kara veterānu dzīvi! Nevis gaidīt vēl 25 gadus, kad visi būs apsprāguši! Jo krievija ieļečī jaunās paaudzes, ka jābūt patriotiem! (Mi osvabogitjelji) f. Bet lai viņi ir patrioti savā dzimtenē, krievijā, nevis svešu tautu zemēs! Tātad 9 maijs ir jālikvidē, jāaizliedz Latvijā, visās trijās Baltijas valstīs!

 3. draugam Edgaram, tēvs Vilhelms, 1941 g. jūnijā atkāpās uz Krieviju, būdams Latviešu strelnieku teritoriāla korpusa ierindnieks. Atkāpās līdz Maskavai, cīnījās ar nacistiem pie Maskavas, izgāja asiņainas 1942-1943 g.cīņas pie Novgorodas un Veļikije Luki. 1944 g. ka Latviešu strelnieku 43 Gvardes divīzijas seržants atbrīvoja Latviju no nacistiem. 1945g. Kurzemes katlā sagaidija nacistu kapitulāciju. Bija 2 reizes ievainots un kontuzēts, Kompartija nebija, strādāja par strādnieku. Un jūs gribat viņa dēlam Edgaram un Vilhelma mazbērniem atņemt Uzvaras dienu un gaišo piemiņu par tēvu un vectēvu? Neizdosies! Pietiekoši daudz latviešu kuri nav aizmirsuši ka viņu senči pieveica nacistu sērgu.
  P.S.Interesanti ka Vilhelma brālis Pēteris 1941g. iestājās Maltā šucmaņos. No sākuma “trenējies” šaut LV1 pilsoņus-ebrejus, pēc tam ka brīvprātīgo latviešu policijas bataļjona policists šāva civiliedzīvotājus Baltkrievijā, galu galā pazuda 1944g. jūlijā pie Novorževas (Krievijā) būdams 15 Lat.SS divīzijas leģionārs(no Vilhelma māsas nostastiem un vācu krituša izziņas ).

  • Tieši Sarkanās armijas veterāniem 9.maijā ir tiesības likt ziedus pie Brīvības pieminekļa, jo tieši 130. Latviešu strēlnieku korpusa 308. un 43. Gvardes divīzijas reāli sakāva nacistu okupantu armijas aizsardzību pie Ķekavas, un 1944.gada 16.oktobrī parādes solī maršēja gar Brīvības pieminekli.

  • meli un provokācija! Atbildēt

   tie kuri karoja krievu pusē, tiem likās, bija iedomājušies, ka krievi/komunisms, sociālisms ir Glābiņš normālai cilvēka dzīves ikdienai! Bet tagad ir Miljoniem pierādījumu visai cilvēcei, ka tā bija kļūdaina izvēle! Tas pat nav vairs jāpierāda! Krievi ir Okupanti! Komunisma režīms izdarīja savu! Desmitiem tautas no tām cieta! Hitlers gribēja attīrīt Eiropu no melnajiem! Tad bija tikai žīdu! Laikam čigāņi arī. Bet kāds Vājprāts ir noticis pēdējos 70 gados!!! Brīnums kā Hitlers nepieceļas no kapa! kas notiek tagad viņa Reiha zemēs! Cik desmitiem miljonu melno tagad bradā pa viņa zemi! Un viņi uzglūn ar vien vairāk un vairāk eiropai, ziemeļ eiropai! Žīdi jau ir mazākums. Turki un visi viņu kaimiņi, musulmaņi veļas iekšā eiropā! Un drīz tu sarkankareivi, strādāsi priekš viņiem! Tev būs jādalās ar viņiem, ar savu dzīves vietu, bļodu, ūdens krūzi! Viņi tevi paverdzinās! Netici? Atbrauc uz eiropas centru paskaties, padzīvo, pastrādā kādu pus gadu, gadu!

 4. Un mūsu arī!

 5. Okupācija …. kāda okupācija??? Ulmanis nodeva-atdeva-pārdeva!!!
  Palieciet savās vietās un neraustaties !!!

 6. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Kā man stāstīja Pēteronkulis no Daugavpils, viņš, vēl skolaspuika būdams, iesaukts krievu armijā 1944. gada vasaras otrajā pusē. Viņa kauju un slavas ceļš sācies ar Aiviekstes šturmēšanu bez šaujamā! Vaņkām šaujamo nav bijis pietiekošā daudzumā- pa diviem viens štruments un gan jau friči izlems, kurš ar to rīkosies tālāk. Pirmās nedēļas “karojuši” paši savās drēbēs, jo arī ar gimnastjorkām bijusi naprjažonka. Interesantākais, ka šiem latviešu jaunuļiem augstā virspavēlniecība NAV ĻĀVUSI atbrīvot Rīgu! To bija jāatbrīvo lielajai brāļu tautai un jāatnes uz saviem pleciem mums laimi un brīvību. Latviešu puikas novirzīja Olaines purvu virzienā, lai nemaisās pa kājām.
  Tā, ka nebrīnieties par kaujām pie Maskavas, Volokolamskas u.t.t. un Ausaiņa individuālo pieeju veterānu godināšanā!
  P.S. Tas, pelēkajā uzvalkā redzamais atbrīvotājs, labākajā gadījumā ir atbrīvojis ungārus 56. vai čehus un slovākus 68. gadā, varbūt, ka pat šturmējis Viļņas TV?!

 7. Ir tikai okupantu armijas.Atļaut bijušajiem okupācijas armijas karavīriem veidot sabiedriskas organizācijas ir diversija pret valsti.Pietiek spēlēt bistamās spēles ar padomju okupantu bijušajiem sulaiņiem!Laiks pašcieņai!

 8. Šķiet Krievijā nekad nemazināsies pieprasījums pēc trūdu smakas.Kad nebūs vairs to,kas rokās turējuši šauteni,sāks slavināt bijušo boiču bērnus un mazbērnus.

 9. no Magdalēnas draudzes Atbildēt

  Tiem kara veterāniem, kuri kara beigās 1945. gadā bija tikko sasnieguši pilngadību – 18 gadu vecumu, šogad paliks tieši 100 gadi. Ja kāds no kara dalībniekiem vēl ir dzīvs, tad tas ir ilgdzīvotājs. Es personiski pazīstu tikai vienu. Tas ir Romas katoļu bīskaps un Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Jānis Cakuls. Viņam ir vairāk kā 90 gadu, neskatoties uz kara ievainojuma rezultātā ne visai labo veselību. Jāni Cakulu paņēma padomju armijā no skolas sola un pie Varšavas viņš tika smagi kontuzēts. Es nezinu, vai viņam ir kara apbalvojumi un vai viņu atceras apsveikt Krievijas vēstniecība un visādas prokrieviskās “9. maija piemiņas” organizācijas (jo padomju vara katoļu garīdzniekus uzskatīja par “tautas ienaidniekiem”), bet 9. maija pasākumos viņš nekad nav piedalījies.

 10. Bet, kurš kuru vico pēcpusē un mutītē, – Rinkēvič Drēģēri vai Drēģeris Rinkēviču?

Draugiem Facebook Twitter Google+