×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Vētra bez elektrības atstājusi 3,5 tūkstošus mājsaimniecību

Foto - LETAFoto - LETA

Spēcīgais vējš rīta pusē bez elektrības Latvijā atstājis apmēram 3,5 tūkstošus mājsaimniecību, aģentūru BNS informēja Latvijas energokompānijas “Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere.

Viņa piebilda, ka avārijas atslēgumu skaits ir mainīgs – vētrai pieņemoties spēkā Vidzemē un līča piekrastē, paralēli ir novērsta lielākā daļa bojājumu Kurzemē – Tukumā, Kuldīgā. Savukārt pašlaik lielākais bojājumu skaits ir Piejūras un Limbažu–Alojas elektrolīnijās.

Bidere norādīja, ka galvenais bojājumu iemesls ir lūstoši koki, kas pārrauj gaisvadu līnijas. Vietām, iekaroties līnijā, tie ir izgāzuši balstus vairākiem elektrolīnijas posmiem. Koku un zaru lūšanu pastiprina slapjš un sasalstošs sniegs.

“Latvenergo” meitaskompānija “Sadales tīkls” jau agrās rīta stundās sāka bojājumu lokalizēšanu un to novēršanu. Iestājoties gaišajam dienas laikam, personāls dodas uz avārijas atslēgumu vietām. Kopumā darbam vētras seku novēršanai ir apzināts teju 1000 cilvēku personāls – operatīvā izbraukuma, kā arī remonta un celtniecības darbu brigādes. “Sadales tīkla” reģionālie vadītāji sazinās ar vietējām pašvaldībām, ja to objektos, piemēram, ambulancēs, bērnudārzos, skolās, ir elektroapgādes traucējumi, pavēstīja Bidere.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+