×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Vētrā Britānijā divi upuri

Foto - AFPFoto - AFP

Spēcīgajā vētrā Britānijā vakar bojā gājuši divi cilvēki un vēl vairāki guvuši nopietnas traumas.

 

Vēja ātrums Britānijā sasniedza 44 metrus sekundē, gāžot kokus, bloķējot ostu un lidostu darbu, traucējot dzelzceļa satiksmi un pārslogojot glābšanas dienestu darbu.

Viens vīrietis gājis bojā, viņa automašīnai uzkrītot kokam, bet vēl viens vīrietis gājis bojā Lamanša šaurumā, kur mazam tankkuģim pāri pārvēlies milzu vilnis. Krasta apsardze no kuģa ar helikopteru evakuējusi trīs cietušos apkalpes locekļus, no kuriem viens nomira pa ceļam uz slimnīcu. Vēl vairāki cilvēki cietuši automašīnās, kurām uzkrituši koki vai kas nopūstas no ceļa. Vētrā arī nopietni bojāts pirms diviem gadiem pamatīgi restaurētais Epsomas hipodroms, kuram sagrauta daļa no centrālās tribīnes. Krītošiem kokiem pārraujot elektrības līnijas, tūkstošiem cilvēku Britānijā palikuši bez elektrības. Bez gaismas palikuši vairāk nekā 70 tūkstošu mājsaimniecību Skotijā, 10 tūkstošu Ziemeļīrijā un aptuveni 8500 mājsaimniecību Hempšīrā, Dorsetā un Viltšīrā.

Anglijā, Skotijā un Velsā vēl joprojām spēkā ir brīdinājums par plūdiem, bet Ziemeļīrijā iedzīvotājiem ieteikts izvairīties no braukšanas ar automašīnu. Kā ziņo Meteoroloģiskais dienests, spēcīgākās vēja brāzmas reģistrētas Skotijā, vēja ātrumam sasniedzot 47 metrus sekundē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+