×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Vētra gāž kokus un bez elektrības atstāj tūkstošiem mājsaimniecību (papildināts plkst.20)

LETALETA

Stiprā vēja dēļ daudzviet Latvijā ir sagāzti koki un tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektrības padeves.

 

 

Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” meitasuzņēmuma “Sadales tīkls” darbinieki pirmdienas pievakarē turpina darbus elektroapgādes traucējumu novēršanai.

Patlaban elektroapgāde visvairāk traucēta Ventspils un Preiļu apkārtnē, taču kopējo atslēgumu skaitu valstī izdevies samazināt, salīdzinot ar pirmdienas pēcpusdienu, kad elektroapgāde bija traucēta 3000 mājsaimniecībām, ziņo BNS.

“Raksturojot brāzmainā vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus, visvairāk ir gadījumi, kad tiek nolauzti koki un zari, kas krītot pārrauj elektrolīniju vadus. Spēcīgais vējš dažviet rada elektrolīnijas atslēgšanos, jo nolauzti atsevišķi zari tiek vēja ietekmē iesviesti elektrolīnijas vados, kur tie aizķeras un izraisa avārijas atslēgumu elektrotīklā,” BNS teikusi “Sadales tīkla” preses sekretāre.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis daudz izsaukumu, lai palīdzētu novākt vēja nolauztos kokus. Vairums koku bija sakrituši uz ceļa braucamās daļas, bet Rīgā, Maskavas ielā, koks uzgāzies uz kioska, Dobelē – uz celtniecības namiņa, ziņo BNS. Pēdējo pāris stundu laikā izsaukumu skaits dubultojies. LETA vēsta, ka glābēji šodien saņēmuši kopumā 20 izsaukumu. Pēdējo stundu laikā vairāk zvanītāju bijis tieši no galvaspilsētas.

Visā valstī, īpaši tās centrālajā daļā, lietusgāzes turpinās. Dažviet tās pavada krusa un pērkona dārdi. Lieli lietus mākoņi no ziemeļiem tuvojas Rīgai, un vēja ātrums dažviet pārsniedz 20 metrus sekundē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+