Pasaulē

Vētra “Irma” ir daudz spēcīgāka par “Endrū” 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Floridas štata gubernators Riks Skots brīdinājis štata iedzīvotājus, ka viesuļvētra “Irma” varētu būt daudz spēcīgāka par līdz šim spēcīgāko štatā piedzīvoto vētru “Endrū”.

“Vētra ir lielāka, ātrāka un spēcīgāka nekā viesuļvētra “Endrū”,” pavēstīja Skots. Viņš brīdināja visam štatam būt gatavībā, uzsverot, ka vētras ceļš šobrīd nav skaidrs, kad tā svētdien skars Floridakīzas salas štata dienvidrietumu galā.

Viesuļvētra “Endrū” Floridas štatu nopostīja pirms 25 gadiem 1992.gada augustā. Tā bija lielākā štatu skārusī vētra un dārgākā ASV vēsturē, līdz 2005.gadā ASV skāra viesuļvētra “Katrīna”.

“Irma” ir augstākās – piektās – kategorijas viesuļvētra. Piektās kategorijas viesuļvētras ir salīdzinoši retas un var radīt dzīvībai bīstamus apstākļus.

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien izsludināja ārkārtas stāvokli Floridas štatā, Puertoriko un ASV Virdžīnu salās, un Bahamu varasiestādes paziņojušas, ka evakuēs iedzīvotājus no sešām salām.

NHC ziņoja, ka Puertoriko tik spēcīga vētra nav apdraudējusi kopš 1928.gada, kad viesuļvētrā Puertoriko, Gvadelupā un Floridā dzīvību zaudēja 2748 cilvēki.

Puertoriko amatpersonas bažījas, ka liela daļa infrastruktūras nespēs izturēt tik spēcīgu vētru kā “Irma” un vairāki reģioni var palikt bez elektrības dienām vai pat mēnešiem ilgi.

LA.lv