×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Vētra “Ketija” izraisījusi nopietnus satiksmes traucējumus Lielbritānijā

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Spēcīga vētra pirmdien izraisījusi nopietnus satiksmes traucējumus Lielbritānijā un Francijas ziemeļrietumos un atstājusi bez elektroenerģijas desmitiem tūkstošiem mājsaimniecību.

Francijas Meteoroloģijas pārvalde septiņos Normandijas un Bretaņas departamentos izsludinājusi oranžo jeb otro no trim vētras bīstamības līmeņiem.

Visspēcīgākais vējš ar ātrumu gandrīz 42 metri sekundē reģistrēts tūristu iecienītās Belilas salas piekrastē. Energoapgāde Francijā traucēta vismaz 60 000 mājsaimniecībām, galvenokārt Bretaņas pussalā.

Ugunsdzēsēji saņēmuši vairāk nekā 400 izsaukumus, lielākoties saistībā ar vēja izgāztiem kokiem, kas nokrituši pāri autoceļiem.

Lielbritānijā, kur šai vētrai dots nosaukums “Ketija”, maksimālais vēja ātrums Anglijas dienvidu piekrastē sasniedzis pat 47 metrus sekundē. Anglijā un Velsā slēgti vairāki autoceļi un tilti un palikušas bez elektroenerģijas vismaz 2000 mājsaimniecības.

Meteoroloģijas pārvalde noteikusi oranžo brīdinājuma līmeni Londonā un Anglijas dienvidaustrumos un dzelteno – Velsas dienvidos un Anglijas austrumu un dienvidrietumu daļā.

Hītrovas lidosta atcēlusi aptuveni 130 lidojumus, bet vēl daļu reisu atlikusi vai novirzījusi uz citām lidostām.

Arī no Getvikas lidostas citur novirzītas četras ielidojošās lidmašīnas un vēl aptuveni 20 reisi atcelti.

Kā tviterī raksta kāds aviopasažieris, viņš jūtas “patiesi pateicīgs par sekmīgu nolaišanos Stenstedā pēc šausminošiem neveiksmīgiem nolaišanās mēģinājumiem Getvikā”.

Daudzviet upēs bīstami cēlies ūdens līmenis un izsludināta plūdu trauksme.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+