×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Vētrā Latgalē viens cilvēks gājis bojā

LETALETA

AS "Latvenergo" pārstāvji atbrīvo elektrības vadus no kokiem vētras laikā.

Šorīt Latvijas austrumu daļā rietumu, dienvidrietumu vējš pastiprinājies brāzmās 20 līdz 23 metriem sekundē, kas uzskatāma par vētru, pagaidām būtisku postījumu nav, tomēr Rēzeknes novadā vētras dēļ viens cilvēks gājis bojā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Aģentūra LETA VUGD uzzināja, ka pagaidām neesot bijis liels izsaukumu skaits uz notikuma vietām, lai novērstu vētras radītos postījumus.

Tomēr Daugavpils novadā plkst.5.23 koks uzgāzies elektrības vadiem, tādējādi pārraujot elektrības piegādi, bet plkst.6.45 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Griškānu pagastu, jo sākotnējā informācija liecināja, ka vētras nogāzts koks uzgāzies automašīnai, kurā atradušies cilvēki.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele pēc tam aģentūru LETA informēja, ka divi automašīnas pasažieri guvuši traumas, bet viens cilvēks gājis bojā. Šembele stāstīja, ka automašīnā atradušies tikai vīrieši, kuri devušies uz darbu.

Šembele pastāstīja, ka šāds gadījums, kad vētras laikā krītot kokam gājis bojā cilvēks, pēdējo gadu laikā nav piedzīvots.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola aģentūrai LETA sacīja, ka bojā gājušais vīrietis bijis 50 gadus vecs un miris pirms mediķu ierašanās.

Savukārt automašīnas pasažieri nogādāti slimnīcā ar nopietnām traumām, tomēr stabilā stāvoklī, sacīja Vītola. Viens no cietušajiem ir 25 gadus vecs vīrietis, kurš negadījumā guvis smadzeņu satricinājumu, bet otrs – 31 gadu vecs vīrietis, kurš guvis mugurkaula kakla daļas bojājumu.

Jau ziņots, ka laikā no plkst.5 līdz 10 rietumu, dienvidrietumu vējš pastiprināsies, brāzmās sasniedzot ātrumu 15-19 metrus sekundē, bet Latvijas austrumu daļā pat 20-23 metrus sekundē.

Saskaņā ar tā dēvēto Boforta skalu vēja ātruma novērtēšanai vējš ar ātrumu līdz 19 metriem sekundē uzskatāms par vētrainu laiku, kurā “liecas lieli koki, lūst tievi zari. Cilvēka gaita pret vēju ievērojami apgrūtināta. Tālu no krasta dzirdama ūdeņu bangojuma dunoņa”. Savukārt, ja vēja ātrums sasniedz 23 metrus sekundē, tas uzskatāms par vētru, kad “vējš lauž resnos koku zarus, nodara nelielus bojājumus ēkām, izkustina no vietas vieglus priekšmetus. Jūrā ir garas, plīstošas putu klātas viļņu grēdas. Tikai vietām – viļņu ieplakās – ūdens brīvs no putām”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+