×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Vētra lauž kokus, plēš jumtus, gāž torņus

Vētras postījumi Maskavas ielā

Vētras laikā nolauztais bērzs pie dzīvojamās ēkas Maskavas ielā.

Aizvadītās nakts vētra, kas Liepājā un Ventspilī sasniedza pat 30 metrus sekundē, Latvijā nodarījusi lielus postījumus. Lai gan tie nav tik būtiski kā pēc 2005.gada vētras postažas, stihija tik un tā likusi krietni pasvīst gan glābējiem, gan citiem dienestiem. Par laimi, šajā vētrā Latvijā nav cietuši cilvēki, turpretī citviet Eiropā vētrā “Svētais Jūda” gājuši bojā vairāk nekā desmit cilvēki – visvairāk Lielbritānijā.

LETA vēsta, ka Latvijā spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas ap plkst.2 naktī, kad Liepājas ostā un Ventspilī vēja ātrums sasniedzis 30 metrus sekundē (m/s), bet Daugavgrīvā bijuši 29 m/s. Kurzemes pusē – īpaši Ventspils, Kuldīgas un Dundagas apkaimē – otrdienas rītā arī bija lielākās problēmas elektroapgādē. Kopumā elektrības padeve vētras dēļ traucēta vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību Latvijā.

Līdz plkst.10 bija izdevies atjaunot elektrības piegādi vairāk nekā 30 000 klientu. Taču bez elektrības joprojām ir vairāki desmiti tūkstošu klientu. AS “Latvenergo” pieļauj, ka vētras radīto elektrotīklu bojājumu novēršana var aizņemt vairākas dienas. Tiek strādāts, lai prioritāri novērstu 110 kilovoltu līniju bojājumus, kas tālāk var padot spriegumu 20 kilovoltu tīklā, ziņo LETA.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma aptuveni 200 izsaukumu – vismaz sešas septiņas reizes vairāk nekā ierasts. Visvairāk izsaukumu – 78 – saņemti no Rīgas reģiona, otrajā vietā izsaukumu skaita ziņā ierindojas Zemgales reģions, bet Kurzeme – tikai trešajā.

Nopietnus postījumus vējš nodarījis Liepājā, kur Salmu ielā sabrukusi jaunceltne ar sastatnēm. Gruveši apbēruši mikroautobusu un ceļa braucamo daļu. Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas, cilvēki negadījumā nav cietuši. Vēl Liepājā slimnīcas Infekcijas un plaušu slimību nodaļas blokam norauts skārda jumts aptuveni 30 kvadrātmetru platībā. Jumta remonts varētu izmaksāt ap 1000 latu, vēsta LETA. Savukārt Ventspilī otrdienas rītā nedarbojās divas 110 kilovoltu augstsprieguma līnijas.

Kurzemē vietās, kur traucēta elektroapgāde, iespējami mobilo sakaru traucējumi, nestrādā pārtikas veikali, vairākas degvielas uzpildes stacijas, kā arī atsevišķu banku filiāles un  bankomāti.

Tukumā bez jumta palikusi kāda privātmāja, bet citā vietā apgāzta autobusa pietura. Savukārt Valmierā cietumā šorīt spēcīgā vēja dēļ sagāzies 35 metrus augsts ūdens tornis un nokritušas četras tvertnes, kas katra sver 30 tonnas. Valmierā nogāzti vairāki koki, cietusi arī kāda māja Palejas ielā, kuras verandu sabojājis krītošs bērzs.

Vairumā gadījumu glābējiem nācies novākt uz ceļa braucamās daļas nokritušus kokus un zarus, kas traucējuši satiksmi. “Latvijas Valsts ceļi” gan atzīmē, ka visi apzinātie satiksmes šķēršļi no valsts galveno un reģionālo autoceļu brauktuvēm novākti, arī luksoforu darbība pēc iespējas ātrāk tiks atjaunota. Luksoforu darbības traucējumi novēroti Rīgā, kā arī Liepājā.

Vētras radītie elektrības padeves traucējumi ievērojami ietekmējuši automātisko vilcienu kustības vadības sistēmu, kā rezultātā Krustpils virzienā kavējas vilcienu kustība. Tikmēr mežkopji atzīmē, ka pagājušās nakts vētrā Kurzemes mežos izgāzti atsevišķi koki, bet kopumā postījumu ziņā to nevarot salīdzināt ar iepriekšējo postošo vētru 2005.gadā, kad koki mežos bija izgāzti vienlaidus.

Salīdzinājumā ar nakti vējš patlaban ir zaudējis spēku, taču tik un tā tas šodien Rīgā saglabāsies visai stiprs. Jāatzīmē, ka vētra “Svētais Jūda” kulmināciju sasniedza pirmdienas rītā, brāžoties pāri Rietumeiropai – Lielbritānijai, Vācijai, Nīderlandei, Francijai un Dānijai. Simtiem tūkstošu mājsaimniecību palika bez elektrības, traucēta gaisa, dzelzceļa satiksme un komunikācijas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.3
Alūksne +12.8
Daugavpils +9
Saldus +12
Liepāja +16.2
Jelgava +13
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+