Mobilā versija
-2.9°C
Kora, Kintija
Sestdiena, 17. februāris, 2018
25. septembris, 2016
Drukāt

Vētra peņģerotā (9)

Ekrānuzņēmums no facebook.comEkrānuzņēmums no facebook.com

Pirmais pāris nopirka 2016. gada rudens – ziemas sezonas izejamo apģērbu. Ne gluži fabrikā ražoto, darināto, ne tekstilnieces stellēs austo, bet arī ne no metra Roberto Cavalli vai Paul Smith zīmola jaunākās kolekcijas. Deva priekšroku tērpiem tikko no modelētājas Annas Osmuškinas karstās adatiņas, kura pie Raimonda un Ivetas izlietojusi savu augsto mākslu. Varbūt tas nebija pārāk labi Vējoņu ģimenes budžetam un šūšanas ateljē tuvējam bankomātam ir iekritušās ribas, tomēr etiķete paģērē, ka valstu pirmās personas nevar promenēt ielāpainās panckās, prezidenta iziešana publikā nenotiek ar vīna plankumiem notraipītā žaketē, kur šveicars pie Apvienoto Nāciju asamblejas durvīm izskatās pēc ģenerālisimusa, kurpretim mūsu valsts galva – pēc jēru slaktera.

Paši ziniet, kāds prezidenta darbdienu grafiks. Kā lunaparka karuselī. Pārceļoties no Ženēvas diplomātiskā salona uz pieņemšanu Bekingemas pilī, no šovrūma uz grīnrūmu, un visur jābūt izcilā formā, jādara godu Latvijai. Augstās modes greznība ir valsts pirmo personu bruņas un identitātes zīme.

Valsts galvam “pie Osmuškinas” pašūdināts viens debeszils kostīms, kurā ikviens Vējoņa uzlūkotājs tūliņ vizualizē svarīgu personu, kura jau no sliekšņa sauc – zēni, man ir labas ziņas! Otrs uzvalks pēc fasona ir cienīgs kā melns flīģelis, kas vēl vairāk paspilgtina Raimonda Vējoņa dabisko vīrestības starojumu, stāju, augumu, seksapīlu. Nav izslēgts, ka tik štramu, aristokrātisku dendiju satikusi, viņā līdz ausīm ieķeras Karla Bruni.

Acs apstājas un kavējas pie maigās Latvijas pļavu puķes, prezidenta otrās puses, kura rotājas atturīgā un ar to apburošā gaišzilā un lašrozā elegancē. Klasiskais tvīda kostīmiņš siluetā izceļ potītes smalkumu un uzsver krūšu līniju, bet mežrozīšu mēļā kleita ir kaut kas gaisīgs, ko vīrieši saprot kā “palīdzēsi aiztaisīt rāvējslēdzēju”? (Auskari no “Tiffany & Co”).

Tā saposies, izkāpis kā no modes žurnāla, saskanīgais pāris noteikti var doties tiklab vakariņās Elizejas lauku “Maxim’s”, tiklab izdarīt lietišķus pakalpojumus Republikai Baltā nama viesistabās.

Skaisto, neaizmirstamo brīdi, kamēr jaunā garderobe vēl nav nosmērēta, laulātie saprotamā kārtā vēlējās iemūžināt jaukā koptēlā un drīz vien nokļuva fotostudijā. Noknipsētie momentfoto abu sejas glabā gaišas, fotografēts itin kā no putna lidojuma, diezin vai kameras meistars Helmūts Ņūtons, kam bija ķēriens atklāt slavenību iekšējo būtību, uzņemtu izteiksmīgākas bildes. Drēbniece Anna pirmklasīgi izdevušās sesijas paraugeksemplārus ar Vējoņiem kā fotomodeļiem ierosināja ielikt klusā rentes vietā, iespiest bildes intīmā kaktiņā itāļu apģērbu katalogā – “collezioni” un tādā garā. Prezidents iegāja laulātās draudzenes istabās ar savām domām, bet atgriezās jau ar viņas domām un deva mazu, mīļu jāvārdiņu neslēpt fotosesijas pēdas un piekrita nokļūšanai glancētajās lapās.

Un kas sākās bilžainības dēļ? Vētra peņģerotā! Durstīgā brīvā prese sakūra prezidentam nežēlīgi karstas skroderdienas – kā viņš būtu nofotografējies galīgi auzās! Šņergas “stila konsultanti” politologi, kuriem uz pleciņiem karājas džutas auduma pieticība un izejamā kārtā vien noskretis plašķis, kasīja pakaušus, ka politiski šīs būšot Vējonim “krītamās drēbes”.

Latvijā mūždien – tas, kas cilvēkam mugurā, izraisa grūti piegludināmus skandālus. Vai
dep. Valdmaņa īsbikses, vai ministra Repšes spīdīgais uzvalks, vai Sudrabas mākslīgās leopardādas mētelis. Čaukstenes kafijklačiņas, kuras no brazīļu dzēriena allaž pievelkas pilnas kā zeķes, izlaiž uzasinātus, lakotus nadziņus, kurai ministrei blūzīte kā izcakota un vai nav rokdarbos pāršūta, piešķirot savu laiku nokalpojušiem aizkariem otro dzīvi.

Tas esot nepiedodami – kundze ir glīts sievieša cilvēks, bet kā prezidents, virspavēlnieks, kura rokās ielikta ne vien ģimenes galvas funkcija, bet arī valsts militārā vadība, drīkstējis reklamēt bikses! Kur madonietis citureiz fočēsies – pusguļus uz “Dormeo” matrača vai vannūzī, atiezis 64 zobus, ieteiks kādu no mutes dobuma kopšanas līdzekļiem?

Kāpēc Vējonis var staigāt smukingā un kopā ar savu likumīgo īpašumu ņemt deju stundas, un kad starptautiskā arēnā parādīs, kas viņš par nesalaužamu vīru, kas spēj izcelties miera vešanas sarunās un ar vizionārismu par Eiropas Savienības (nu kaut vai Latvijas) nākotni? Kam vēl Rīgas pils saimnieks plānojis atsaukties – līdzdalībai “Cepiena” un “Šmorējiena” pavāru šovā, pie plīts gatavodams tabulē salātus, vai bugivugi “Dejo ar zvaigzni” TV uzvedumā?

Tā šķindēja nelabvēļi, kuri paši bāž garus degunus citu drēbju skapjos un labprāt redzētu prezidentu pidžamā un naktsmicē. Tā, kā zingeršujmašīnas klabēja ļautiņi, kuriem brūnā krāsa ir mīļākā, un ir vairāki iemesli, kāpēc tā. Neizpratnes un sašutuma vilnī pat Bērziņtēvs nu tika piesaukts kā labiņais. Raugi, nītaurietis, pienākuma cilvēks, kā ezis ievilcies kažociņā, čībās strādājis pilī (kamēr pagāni nenodedzināja), kurpretī madonietis vicojot apkārt priekšnesumos un nodarbojoties ar blakuslietām.

Paldies Dievam, ka kancelejas preses sekretārs pirmā pāra parādes tērpiem apkārt sīcošajām mušām atcirta, kā viņam citu darbu nebūtu, kā noņemties ar skaudīgu sieviešu glupību izskaidrošanu un izlīdzināšanu. Neuzvilksim no lieka papīra nervus. Kā ikkatris stiprāks vējpūtiens, norims arīdzan vētra peņģerotā. Reiz prezidents uzvilks kājās darba zābakus, apsies tautisku rakstu jostu un uzliks galvasrotu ar lāča ausīm. Ko jau parasti Latvijas prezidenti nēsā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Nu nevar Valsts PREZIDENTS šitā pārdoties kaut kādai lētai ošmuškinai. KAUNS PREZIDENT!

  2. Un tam visam piedevās – ar šodienu dienaslaiks kļuvis īsāks par naktslaiku! Nu, ko jūs teiksiet tagad? – nu, gara nakts!

  3. Skaudīgi ļautiņi vienmēr ir un būs.Tīri cilveciski ,skaists pāris un mums jābūt lepniem ka mums tāds prezidents vienreiz tak ir.

  4. smieklīgi līdz ārprātam,ko vēl mums tikai nevajadzēs redzēt dzirdēt no tie vējoņiem!!!!!!!
    brrrrr

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kamēr elektrība nebūs lētākā – lejā netiksi!

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš vakar intervijā LTV teica, ka saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju. Daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40–80% jeb par 50–600 eiro mēnesī. Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinis, ka viņu pārsteidz lielais elektroenerģijas rēķinu kāpums. Viņš par šo jautājumu otrdien runājis ar ekonomikas ministru, kurš uzdevis ekspertiem šonedēļ izvērtēt situāciju un savākt visus datus. Ašeradens vakar bija komandējumā, bet tviterī viņš bija ievietojis paziņojumu, ka pēc atgriešanās no valsts vizītes Korejā piektdien, 16. februārī, sasaucis sanāksmi par OIK reformas pilnveidošanu.

Kā vērtējat mūsu olimpiešu panākumus Phjončhanā?
Draugiem Facebook Twitter Google+