×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Vētrā uz “Tallink” prāmja bojā gājuši divi dārgi rikšotāji (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Vētras laikā uz “Tallink Grupp” prāmja “Silja Symphony”, kas bija ceļā no Somijas uz Zviedriju , bojā gājuši divi dārgi rikšotāji, atsaucoties uz Somijas plašsaziņas līdzekļu ziņoto, vēsta “Postimees”.

Viens no bojā gājušajiem zirgiem – Pine Crown Girl dzimis Somijā. Pērn, uzvarot vairākās sacensībās pēc kārtas, zirgs ļāvis savam saimniekam nopelnīt 14 000 eiro. Tiek lēsts, ka zirga tirgus vērtība ir vismaz 200 000 eiro. Otrs rikšotājs nācis no Zviedrijas.

Pagaidām rikšotāju nāves iemesls vēl nav noskaidrots. Bojāgājušā zirga saimnieks dzīvnieka nāvē vaino “Tallink”, jo operators zinājis par gaidāmo vētru, taču nav brīdinājis, ka šādos laikapstākļos zirgus nedrīkst ar kuģi pārvadāt.

Izmeklēšanā mēģinās noskaidrot, kas izraisījis dzīvnieku nāvi.Tiek pieļauts, ka vētras dēļ uz prāmja bijušas problēmas ar ventilāciju, un zirgi vienkārši nosmakuši.

Jau vēstīts, ka naktī uz ceturtdienu Baltijas jūrā plosījās stipra vētra. Vētra radīja bojājumus prāmim “Romantika”, kas bija ceļā no Stokholmas uz Rīgu.

Prāmim vērtā tika nolauzta radara antena, kas lidojumā skāra vienu no kuģa priekšējiem iluminatoriem un salauza to. Savukārt ūdens skāra arī atsevišķas kajītes.

Prāmis Rīgas ostā ienāca ar vairāku stundu kavēšanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 1944, gada 30. decembrī no Liepājas vajadzēja iziet vācu kravas kuģim “Volta”. uz klaja un kuģa tilpnēs atradās ievainotie karavīri, kā arī armijas vajadzībām rekvizētie zirgi. Bez tam, šim kuģim vajadzēja uzņemt ap tūkstoti Latvijas bēgļu, starp kuriem bija arī mana ģimene.Saņēmām rīkojumu doties uz “Voltu”un sākt iekāpšanu, bet šis rīkojums tika atsaukts, un iekāpšana notika tikai 31. decembrī ap pusdienlaiku. Noskaidrojām, ka jūrā bijusi vētra, lieli viļņi, un zirgi to nevarot izturēt. Tā nu tieši zirgu dēl mūsu izbraukšana no Liepājas aizkavējās. Tāda, lūk, bija vācu armijas attieksme pret zirgiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+