Pasaulē

Vētrās ASV dienvidos bojāgājušo skaits pieaug līdz 25 0

Foto-LETA/AFP

ASV Teksasas štatā viesuļvētras ir apgāzušas automašīnas uz lielceļiem un sagrāvušas mājas, bet ASV dienvidu štatos kopumā spēcīgās vētrās bojāgājušo skaits sasniedzis 25 cilvēkus.

Vismaz astoņi cilvēku gājuši bojā, viesuļvētrām plosoties blīvi apdzīvotajā Dalasas-Fortvortas apkaimē. Liela daļa reģiona ir palikusi bez elektrības, vēstīja vietējās amatpersonas un plašsaziņas līdzekļi.

17 cilvēku kopš ceturtdienas gājuši bojā ar vētrām saistītos negadījumos Arkanzasas, Misisipi un Tenesī štatos.

Pirmā viesuļvētra Teksasas štata Gārlendā piezemējās sestdien pulksten 18.45 (pulksten 2.45 svētdien pēc Latvijas laika), paziņoja pilsētas amatpersonas, bet vietējie iedzīvotāji vēstī, ka kopumā bijušas vismaz četras viesuļvētras, kuru rezultātā ap 50 tūkstošiem cilvēku palika bez elektrības.

Pilsētā vētras upuru skaits sasniedzis piecus, bet neprecizēts skaits cilvēku guvuši ievainojumus. Lielākā daļa upuru saistīti ar vētras izraisītiem negadījumiem uz autoceļiem.

Vēl trīs cilvēki Teksasas štatā vētras izraisītos negadījumos gājuši bojā Kolinas apriņķī uz ziemeļiem no Dalasas-Fortvortas.

Sezonai neraksturīgi siltā laikā radušās vētras ir nodarījušas postījumu lauku rajonos no Alabamas līdz Ilinoisas štatam.

Alabamas štata gubernators Roberts Bentlijs ir izsludinājis ārkārtas stāvokli, lai tiktu galā ar plūdiem un stiprām viesuļvētrām, kas izrāvušas kokus un noplēsušas māju jumtus.

Arī Misisipi štata gubernators Fils Braients un Džordžijas gubernators Neitans Dīls izsludināja ārkārtas stāvokli sliktu laikapstākļu skartajos rajonos.

Misisipi štatā ir apstiprināta desmit cilvēku bojāeja, un vēl 60 ir ievainoti.

Tenesī štatā ir gājuši bojā seši cilvēki, no kuriem trīs tika atrasti ceturtdien upē nogrimušā automobilī. Arkanzasas štatā dzīvību zaudēja viens cilvēks.

LA.lv