×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Vēža pacients Gatis Tallinā ietaupa 2000 eiro par zāļu devu (18)

EkrānšāviņšEkrānšāviņš

Vēža pacients Gatis Tauriņš pēc zālēm dodas uz Igauniju, jo tur var ietaupīt vairākus tūkstošus eiro nekā pērkot Rīgā.

Vēža pacients Gatis Tauriņš, kuram sabiedrība tikko kā saziedoja līdzekļus ārstniecībai, devās uz Tallinu Igaunijā pēc vajadzīgajiem medikamentiem. Tā viņš nolēma rīkoties visai racionālu iemeslu vadīts – lai ietaupītu ziedotāju līdzekļus, jo kaimiņzemē zāles “Keytruda” izmaksājot ievērojami lētāk, nekā tas būtu iespējams Latvijā, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”. Viņam izdevies ietaupīt vairākus tūkstošus eiro.

Mediķu konsīlijs Latvijā bija atzinis, ka Gata ādas vēzi – melanomu – var uzvarēt viens konkrēts medikaments “Keytruda”.  Tā izmaksas ir tik lielas, ka Gatis vērsās pēc ziedotāju atbalsta biedrībā ziedot.lv.  “Man ir vajadzīgas 54 šādas devas – tādas 54 devas reiz 6000 euro, tātad variet paši parēķināt, cik ir vajadzīga zāļu deva, lai es dzīvotu. Kur es varu dabūt tādu naudu Latvijā?  Man pat sapņos nerādās!” viņš skaidroja.

Lai ietaupītu ziedotos līdzekļus, kas noderēs arī citiem onkoloģijas pacientiem, Gatis pieņēma lēmumu doties uz Tallinu, jo “Keytruda” cenu atšķirība Latvijā un Igaunijā ir ievērojama. Cenu atšķirība ir mērāma nevis simtos, bet tūkstošos eiro. Tallinā Gatim pilna zāļu cena ir par 2000 euro lētāka nekā Rīgā.

Igaunijā šīs zāles esot lētākas arī tā iemesla dēļ, ka tās iekļautas valsts kompensējamo medikamentu sarakstā, vēstīja LTV.  Igaunijā zālēm arī PVN likme ir zemāka nekā Latvijā – 9%, Lietuvā – 5%, kamēr Latvijā – 12%. Turklāt kādas Latvijas aptiekas pārstāve, komentējot šo milzu cenas atšķirību, raidījumam atzina: “Zāļu cenas Latvijā nosaka ražotājs, jo uzcenojumi tiek noteikti atbilstoši ražotāja deklarētajai cenai. Zāļu ražotāju deklarētā cena dažādās valstīs var būt atšķirīga”.

Plašāk pievienotaja video.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kāds sakars preces pašizmaksai ar pārdošanas cenu? Nekāds! Rakstiņa autors nepārzina cenu veidošanu mazumtirdzniecībā.

 2. Ta bus , kamer Latvija , pie stures ir korumpanti un zagli ! Par piemeru = OIK sistema , iztukso Latvijas iedzivotaju macinus ! kam , tas ir izdevidi ? Protams kad , Oligarhiem un piemkart jau , ASERADENAM !!!Nonemt no amata un uz darba birzu , sadus korumpantus !!!

 3. Igaunjiem sen laiks shitaadus mediciiniskos paraziitus no savas valsts triekt aaraa. Igaunijas valstij NAV jaapmaksaa medikamenti visaadiem salashnju migrantiem no citurienes.

 4. Oskars ķer mailītes Atbildēt

  Novākt tos pistukus kas ceļ cenas

 5. Lai slavēti visi iesaistītie,beidzot ar mūsu valdību!!!Lai slava!!!
  Tās taču ir zāles pret vēzi…Esmu šokā…
  Dievs, sargi Igauniju….

  • Dievs sargi Igauniju no visaadiem migrantu salashnjaam, kas brauc uz turieni pirkt kompenseejamaas zaales uz igaunju reekjina!!!

 6. Latvija tagad varēs Igaunijai pārmest par zaudējumiem jeb negūtajiem ienākumiem, kā Igaunija pārmet Latvijai par negūtajiem ienākumiem par alkohola tirdzniecību.

 7. “Zāļu cenas Latvijā nosaka ražotājs, jo uzcenojumi tiek noteikti atbilstoši ražotāja deklarētajai cenai. ”
  Kas tā par brīnumzemi Latvija, kur ražotājs speciāli Latvijai nosaka par 1/3 augstākas cenas?
  Vai kāds tam tic?
  Latvijā faktiski cenas nosaka pārdevējs, pēc valdības pamudinājumiem. (Iespējams, ka tas notiek arī pēc vienošanās starp ražotāju un pārdevēju. Izskaidrojot situāciju un valdības vēlmes ražotājam).
  Valdībai vajadzīgs lielāks ieņēmums no PVN un UIN. Zāles, elektrība, sodi un autotransports ir vispateicīgākie ieņēmumu avoti.

  • Mikroekonomikas mācību grāmata saka; pārdošanas cena ir maksimālā cena, par kādu preci vai pakalpojumu ir iespējams pārdot. Protams, ka pārdošanas cenai ar ražotāja noteikto cenu nav nekāda sakara. Apgalvojot pretējo, tirgotāji apzināti dezinformē pircējus.

 8. Kā var būt tik dārgas zāles? Kam atveras mute nosaukt slimajam to cenu? Tad jau vēžiniekam uzreiz uz vietas gribas nomirt, jo tā ir ņirgāšanās.

  • Nevis nomirt tāpat bet nolikvidēt vispirms tos kropļus kas pie tā vainīgi un spēka tam ir, un tad var mirt ar tīru dvēseli par labi padarītu darbu kad mūžs nav velti nodzīvots, pilnīgi esmu pārliecināts kad man piekrīt lielākā daļa un šo acerēsies.

   • Vispirms taatad likvideet komunistisko kropli aici. Shis pats, ja ir seetnieks, tad par velti vis ielu neslauka, tachu zaales nezkaadeelj sagribeejis, lai shim dod pa velti.

 9. žāļu ražotāji pelna miljonus uz ļaundabīgo slimību un slimnieku ciešanu rēķina , totāla peļņas kāre un cietsirdība .

  • Nevienam nav spiesta lieta taas zaales pirkt. Totaalaa jopcik cietsirdiiba, ka veikalaa maizi nedod pa velti? Tur shitaadiem idiotiem vis praataa nenaak, ka maizei esot jaabuut pa velti, bet par zaaleem gan shie nezkaadeelj sacereejushies uz komunismu.

 10. Cilvēki kas dzīvo Lietuvas pierobežā pērk bezrecepšu zāles, jo tur ir 5x lētāk.

 11. prieks lasit ,ka ir ietaupiijums ,lai ir veseliiba ,ELAGU MINU KALLIS EESTIMAA JA PRESIDENT

Draugiem Facebook Twitter Google+