Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
28. maijs, 2014
Drukāt

Vēzi ārstēs ar tabaku? Zinātnieki nāk klajā ar pārsteidzošiem atklājumiem

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Austrālijas zinātnieki izpētījuši, ka tabakas augu dabiskie aizsardzības mehānismi var izrādīties pietiekami jaudīgi, lai aizsargātu arī cilvēka organismu no vēža šūnām, raksta britu laikraksts “The Daily Mail”.

Tabakas auga ziedā zinātnieki atraduši molekulu “NaD1”, kas augu pasargā no sēnītēm un dažādām baktērijām. Taču liels bija austrāliešu pārsteigums, kad viņi atklāja, ka šīs molekulas var arī identificēt un iznīcināt vēža šūnas. “Tā ir likteņa ironija, ka jaudīgs aizsardzības mehānisms pret vēzi, iespējams, atrasts tieši tabakas augā, taču šis ir vērtīgs atklājums,” sacījis Austrālijas pētnieks Marks Halets. “Nākamais solis ir veikt pētījumus, lai noskaidrotu, vai molekula “NaD1″ ir spējīga ārstēt vēzi.”

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+