Mobilā versija
+6.8°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
28. maijs, 2014
Drukāt

Vēzi ārstēs ar tabaku? Zinātnieki nāk klajā ar pārsteidzošiem atklājumiem

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Austrālijas zinātnieki izpētījuši, ka tabakas augu dabiskie aizsardzības mehānismi var izrādīties pietiekami jaudīgi, lai aizsargātu arī cilvēka organismu no vēža šūnām, raksta britu laikraksts “The Daily Mail”.

Tabakas auga ziedā zinātnieki atraduši molekulu “NaD1”, kas augu pasargā no sēnītēm un dažādām baktērijām. Taču liels bija austrāliešu pārsteigums, kad viņi atklāja, ka šīs molekulas var arī identificēt un iznīcināt vēža šūnas. “Tā ir likteņa ironija, ka jaudīgs aizsardzības mehānisms pret vēzi, iespējams, atrasts tieši tabakas augā, taču šis ir vērtīgs atklājums,” sacījis Austrālijas pētnieks Marks Halets. “Nākamais solis ir veikt pētījumus, lai noskaidrotu, vai molekula “NaD1″ ir spējīga ārstēt vēzi.”

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+