Latvijā
Sabiedrība

VI sāk pārbaudi par Bērnu slimnīcā mirušajiem bērniem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Veselības inspekcijā sāktas pārbaudes saistība ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) mirušajiem bērniem, kurā viens nebija saņēmis nepieciešamo vakcīnu, bet otrs – obligāto K vitamīna devu, aģentūru LETA informēja inspekcijas pārstāve Saiva Luste.

Viņa informēja, ka inspekcija saņēmusi informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra par trīs mēnešus veca bērna saslimšanu ar garo klepu, kuram nav veikta vakcinācija saskaņā ar vakcinācijas kalendāru. Otru ziņu Veselības inspekcija saņēma no Bērnu slimnīcas ārsta, kurš informēja, ka bērns pēc mājdzemdībām nebija saņēmis obligāto K vitamīna devu.

Inspekcijā atgādināja, ka, nesaņemot vakcīnu un K vitamīnu, bērniem radās smagas komplikācijas un abi bērni slimnīcā nomira. Inspekcijā sāktas pārbaudes saistībā ar šiem gadījumiem, tostarp tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Jau ziņots, ka, neskatoties uz reanimatologu centieniem, Bērnu slimnīcā mēneša laikā miruši divi bērni. Viens no bērniem bija saslimis ar garo klepu un nomira smagu komplikāciju dēļ, jo nebija vakcinēts. Savukārt otrs bērns pēc mājdzemdībām nebija saņēmis obligāto K vitamīna devu, kā rezultātā radās asinsreces traucējumi un asinsizplūdums smadzenēs, kura dēļ bērns nomira.

“Abi nelaimes gadījumi varēja nenotikt, ja medicīnas jomā strādājošie un vecāki, rūpējoties par bērnu, ņemtu vērā mūsdienīgu, uz pierādījumiem balstītu, pārbaudītu medicīnisko informāciju un praksi,” uzsver slimnīcas speciālisti.

Slimnīcas mediķi izplatījuši atklātu vēstuli, uzrunājot vecākus, veselības nozares speciālistus un ikvienu, kuram rūp bērnu dzīvība un veselība Latvijā. Slimnīcas ārsti uzsver, ka vakcīnas un K vitamīna ievade ir ārkārtīgi būtiski profilakses pasākumi, kuru galvenais mērķis ir bērnu mirstības samazināšana. Šie pasākumi tiek veikti pēc noteikta kalendāra, kura precīza ievērošana ir ļoti nozīmīga, lai pasargātu bērnus kritiskos attīstības posmos, kad risks ir pats augstākais.

Saistītie raksti

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka kopš 2010. gada no vakcīnregulējamām slimībām Latvijā ir miruši 15 bērni, tai skaitā no garā klepus, gripas, tuberkulozes, B hepatīta un b tipa Haemophilus influenzae (Hib) infekcijas.

Astoņi mirušie bērni vēl nebija sasnieguši gada vecumu, seši bija 13 mēnešus līdz septiņus gadus veci, bet viens – 17 gadus vecs.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizkavējas darba līguma noslēgšana ar jauno SIF vadītāju Zaigu Pūci
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta pašvaldību deputātu skaita samazināšanu līdz ar novadu reformu
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Berlīne izsludina “klimata ārkārtas stāvokli”
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām” 1
9 stundas