Mūzika

Vicentes Amigo ģitāras poēzija
 16

Reklāmfoto

Rīgā atgriežas spāņu izcelsmes ģitāras virtuozs Vicente Amigo, lai 26. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves sniegtu koncertu, kurā skanēs gan skaņdarbi no viņa jaunākā albuma „Paseo De Gracia 2009”, gan viņa pazīstamākās kompozīcijas. 


 

Seviļā dzimušā un Kordovā augušā ģitārista Vicentes Amigo (45) spēli mēdz salīdzināt ar dzeju bez vārdiem. Tā radīta uz flamenko pamatiem, taču unikālu to dara paša Vicentes ieviestie jauninājumi, kuros priekšplānā nav pirkstu tehnikas kā pašmērķis, bet gan savdabīgs ritms un muzikālā izjūta, kas rodas, flamenko sapludinot ar citiem mūzikas žanriem. Mūziķis flamenko uztver kā universālu valodu, kas spēj uzrunāt ikvienu, viņaprāt tieši tādēļ šai mākslai neesot robežu.

V. Amigo iemīlējis mūzikas skaņas jau agrā jaunībā. Par pirmo ģitāru gan kalpojusi slota, to tikai pēc laika nomainīja vecāku dāvātā ģitāra. Pēcāk viņš kļuva par vienu no talantīgākajiem Kordovas mūzikas akadēmijas ģitāras studentiem, kura elks bija flamenko leģenda Pako de Lučija. Viņa sapnis piepildījās 1992. gadā, kad šovā “Ģitāru leģendas” Vicente muzicēja uz vienas skatuves ar savu elku.

Kopš 1991. gada ģitārists izdevis sešus solo mūzikas albumus, kā arī vairākkārt sadarbojies ar flamenko dziedātājiem. Kā vienu no veiksmīgākajiem Amigo albumiem mēdz atzīmēt 2000. gadā izdoto albumu „Ciudad de las Idejas”, kas tiek dēvēts par vienu no visu laiku labākajiem flamenko mūzikas ierakstiem. Tas māksliniekam atnesis gan Ondas balvu, gan Latīņamerikas „Grammy” balvu par labāko albumu. Kopumā mūziķis saņēmis vairāk nekā divdesmit dažādu apbalvojumu, jaunākais no tiem kā izcilākajam flamenko māksliniekam (festivālā „Cumbre falmenca”) viņam pasniegts 2010. gadā.

Latviešu mūziķis, ģitārists Aivars Hermanis par mūziķi teic – mūzikā kalnus negāž, pateicoties izskata, tautībai vai ādas krāsi, bet intelektam, dvēselei un tehnikai. „Šim māksliniekam dievs ir devis apbrīnojamas darba spējas. Pašlaik viņš ir flamenko ģitārists numur viens pasaulē.

Vicente Amigo ir cienīgs Pako de Lučijas tradīciju turpinātājs, kurš flamenko no Spānijas čigānu tautības mūzikas, pacēlis to profesionālās mūzikas augstumos, līdzvērtīgi džezam, rokam un citiem mūzikas žanriem.”

Pats Vicente savukārt uzsver – mūzika attīstās neskaitāmos veidos, un atšķirīgus žanrus iespējam savienot, ja pret tiem izturies ar cieņu, bijību un zināšanām. „Esmu sācis strādāt, izmantojot flamenko mūziku un man tīk šo stilu tuvināt citiem, lai raisītu citādas emocijas, tomēr nekad neesmu vēlējies iznīcināt citus žanrus.” Iepriekš V. Amigo ģitarspēle Rīgā skanēja koncertā pirms sešiem gadiem.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.30.

Biļetes „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena Ls 15 – 70.

 

 

LA.lv