×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

VID: 3% Latvijas uzņēmumu pērn nomaksāja 95-97% no visiem nodokļiem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pērn 3% Latvijas uzņēmumu nomaksāja apmēram 95-97% no visiem uzņēmumu nomaksātajiem nodokļiem, piektdien konferencē “Kādai būt Latvijas nodokļu politikai?” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Viņa norādīja, ka pie VID jau vairāku gadu garumā nereti vērsušies vidējie un lielie uzņēmumi, kuri aicinājuši dienestu vairāk koncentrēties uz tiem uzņēmumiem, kas nodokļus vispār nemaksā, un ļaut lielajiem komersantiem mierīgi strādāt. “Smagi mums ir gājis, bet beidzot mūsu VID kolektīvs ir sapratis, un mēs mēģināsim savu pieeju [pret lielākajiem nodokļu maksātājiem] mazliet pamainīt,” teica Pētersone.

Pēc viņas teiktā, VID, izvērtējot nodokļu nenomaksas riska analīzi, turpmāk tām kompānijām, kuras nomaksā lielāko daļu no kopējiem uzņēmumu nodokļiem, katru gadu uz 1.maiju sūtīs vēstules, kurās izteiks pateicību par to nomaksātajiem nodokļiem, informējot, ka dienests to darbu ar dažādām sīkām pārbaudēm netraucēs līdz nākamajam gadam. Pētersone sacīja, ka tādu uzņēmumu ir apmēram pieci līdz seši tūkstoši.

Jau vēstīts, ka piektdien notiek Saeimas un Latvijas Darba devēju konfederācijas rīkotā konferencē “Kādai būt Latvijas nodokļu politikai?”, kurā diskutē par aktuālajiem valsts budžeta un nodokļu politikas jautājumiem.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neko nesaprotu! Kā var tikai 3% uzņēmumu nosegt valsts budžetu un vajadzības, nomaksājot 97% NO VISIEM uzņēmumu nomaksātajiem nodokļiem? Tad iznāk, ka kādi 95% uzņēmumu vispār nemaksā nodokļus? Jājautā, kas tad tā par kārtību un ar ko tad nodarbojas VID un tās direktore, ja tiešām tas tā ir? Ar faktu konstatāciju, ka uzņēmumi nemaksā nodokļus! Tas laikam gan būtu Valsts kontroles lauciņš. Tad jau mums ir tikpat kā neizsmelta naudas ādere valsts līmenī, tikai FM steidzami jāreorganizē VID!

Draugiem Facebook Twitter Google+