×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

VID aiztur divus vīriešus par gandrīz tonnas ūdenspīpju tabakas kontrabandu

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas policijas pārvalde, sadarbojoties ar Igaunijas Republikas Nodokļu un muitas pārvaldi, 2015.gada 18.maijā Rīgā aizturēja divas personas par kontrabandas ceļā ievestu ūdenspīpju tabaku 969 kilogramu apmērā. Aizturētas divas personas, tostarp skaitā ūdenspīpju tabakas nelikumīgas ievešanas organizētājs.

Sadarbojoties ar Igaunijas Republikas Nodokļu un muitas pārvaldi un realizējot operatīvās darbības pasākumus, 2015.gada 18.maijā VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas Rīgā apturēja kravas mikroautobusu. Tajā atradās krava, kas Latvijas muitas iestādē bija deklarēta kā absorbents. Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem tā bija sūtīta no Apvienotajiem Arābu Emirātiem kādam Latvijas uzņēmumam un Latvijā tai tika piemērota muitas procedūra – ievešana brīvam apgrozījumam.

Kā informē VID, veicot kravas pārbaudi un atverot kravas nodalījumā novietotos iepakojumus, tika konstatēts, ka tajos atrodas nevis absorbents, bet gan ūdenspīpju tabaka (bruto svars 972,6 kilogrami). Tādā veidā personas, muitas iestādē deklarējot preci ar neīstu preču kodu, izvairījās no nodokļu nomaksas, t.i. no akcīzes nodokļa nomaksas pilnā apmērā par ūdenspīpju tabaku. Nesamaksātā akcīzes nodokļa summa pēc sākotnējām aplēsēm ir 56 250 eiro.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu tajā pašā dienā VID Muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par muitošanai pakļauto preču – 969 kilogramiem (39 kastes) ūdenspīpēm paredzētas tabakas – nelikumīgu ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, izmantojot viltotus kravas pavaddokumentus un iesniedzot muitai nepatiesu informāciju saturošus dokumentus, ar tajos norādītu citu preci, preces kodu un vērtību, kas tika izdarīts lielā apmērā.

Kopumā tika aizturētas divas personas – 1977. un 1963.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Viena no tām organizēja ūdenspīpju tabakas nelikumīgu ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā un plānoja tās tālāku pārsūtīšanu uz citām Eiropas Savienības valstīm. Abām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā vietā, ar papildu drošības līdzekli – aizliegums izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas.
Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+