×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

VID apsver iespēju slēgt “Gan Bei”, citi uzņēmumi turpina krāpšanos (5)

Foto - unique.lvFoto - unique.lv

Tā kā restorānos “Gan Bei” joprojām tiek turpinātas krāpnieciskas darbības ar kases aparātiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) patlaban jau izskata iespēju slēgt vai nu kādu šī uzņēmuma struktūrvienību, vai apturēt visu uzņēmuma darbību, šodien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis norādīja, ka, neskatoties uz to, ka pagājušā gada nogalē tika atklāts un plaši atspoguļots “Gan Bei” gadījums, citi uzņēmumi joprojām turpina veikt krāpnieciskas darbības. Šogad janvārī ir veiktas deviņas pārbaudes dažādos uzņēmumos un visās šajās pārbaudēs ir atklāti pārkāpumi.

“Tie ir populāri un zināmi Vecrīgas restorāni, viesnīcas, biljarda klubi un citas izklaides vietas. Ņemot vērā izskanējušo “Gan Bei” gadījumu, šie uzņēmumi sākuši rūpīgāk slēpt savus pārkāpumus, nomainījuši kases aparātus, aizbildinās ar kases lentu pazušanu vai sadegšanu, izdomā citas leģendas, taču turpina iejaukšanos kases aparātu darbībā,” sacīja Čerņeckis.

Pērn, publiskojot “Gan Bei” un kases sistēmu izstrādātāju noziedzīgās darbības, VID bijusi cerība, ka citi uzņēmumi pārtrauks nelikumīgas iejaukšanās kases aparātos, taču šogad veiktās pārbaudes pierādījušas, ka lieli un zināmi ēdināšanas un pakalpojumu sfēras uzņēmumi spītīgi turpina veikt noziedzīgas darbības, tikai cenšas tās rūpīgāk nomaskēt, sacīja Čerņeckis.

Uz jautājumu, kāpēc VID neatklāj krāpnieciskajās darbībās iesaistīto uzņēmumu nosaukumus, Pētersone sacīja, ka vairākos gadījumos VID to darītu ar lielāko prieku un, viņasprāt, sabiedrībai būtu skaidri un gaiši jāpasaka, kas ir šie uzņēmumi. “Diemžēl esošie likumi nepieļauj administratīvā procesa gaitā atklāt šos nosaukumus,” sacīja Pētersone.

Viņa norādīja, ka VID mērķis nav slēgt uzņēmumus, taču, ņemot vērā to, ka “Gan Bei” turpina pieļaut pārkāpumus, atsevišķos gadījumos pat neimitē kases čeku izsniegšanu, acīmredzot VID nāksies piemērot stingrākus sodus.

Pētersone norādīja, ka VID vēl nav ieguvis tik lielu pierādījumu apjomu, lai uzņēmumu varētu slēgt administratīvā procesa ietvaros, taču, tiklīdz tiks savākts pietiekams pierādījumu apjoms, šī iespēja tiks apsvērta.

“Sabiedrībā noticis kaut kāds lūzums sliktajā virzienā. Tik klaju visatļautību un tik pārliecinošu izvairīšanos no nodokļiem vēl nebiju pieredzējusi. Acīmredzot kaut kas nav kārtībā ar veselo saprātu,” teica Pētersone.

Čerņeckis informēja, ka ar “Gan Bei” lietu saistītais noziedzīgais grupējums saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem 2014.gada pirmajos sešos mēnešos nodarījis kaitējumu valsts budžetam 800 000 eiro apmērā. Patlaban šajā lietā deviņas personas tiek turētas aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu organizētā grupā. Viena no šīm personām joprojām atrodas apcietinājumā.

Šajā kriminālprocesā ir veiktas 30 kratīšanas, kratīšanu laikā izņemti datu nesēji, kases sistēmas, grāmatvedības reģistri, nelegāla programmatūra un citi pierādījumi.

Čerņeckis informēja, ka, turpinot kriminālprocesa izmeklēšanu, ir nopratinātas vairāk nekā 200 personas, turpinās liecību pārbaudes un precizēšana. Patlaban tiek veikta jaunu pierādījumu iegūšana, izņemto pierādījumu apskate, analīze, sistematizācija un nostiprināšana.

Joprojām tiek veiktas pierādījumu izņemšanas un citas izmeklēšanas darbības. Tiek vākti un apkopoti nepieciešamie dokumenti, lai nozīmētu dažādas ekspertīzes un lai sāktu darbu pie precīzas valstij nodarīto zaudējumu aprēķināšanas, piebilda Čerņeckis.
“Gan Bei” restorānu pārvaldītājas SIA “Lage Ko” mārketinga vadītāja Antra Ozoliņa aģentūrai teica, ka nekādi komentāri par šo lietu netiks sniegti.

Kā vēstīts, Finanšu policija uzskata, ka ar restorānu tīkla “Gan Bei” īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus.

Iepriekš vēstīts, ka VID Finanšu policijas redzeslokā nonākušie “Lage Ko” restorāni “Gan Bei” un citi ir bāru un restorānu biznesa sistēmas “brio” klienti, liecina uzņēmumu SIA “Brio SRC” un SIA “Brio EngineerinG” mājaslapā pieejamā informācija.

Mājaslapā norādīts, ka to klientu vidū ir “Lage Ko” restorāni “Thali” un “Gan Bei”, restorāns-bistro “Kļavas lapa”, bārs-restorāns “Neo”, bistro “Lage” un “Mandarin”.

“Brio EngineerinG” izstrādā un ražo pašu kases aparātus un POS sistēmas, kā arī programmas nodrošinājumu preču uzskaitei un grāmatvedības uzskaitei. Mājaslapā rakstīts, ka “Brio EngineerinG” ir iekarojusi vienu no vadošajām vietām apkalpošanas sfēras un mazumtirdzniecības informācijas tehnoloģiju risinājumu tirgū un tai darba pieredze ir kopš 1991.gada. “Brio EngineerinG” piedāvā plašu risinājumu spektru apkalpošanas un tirdzniecības nozarei, proti, restorāniem, viesnīcām, klubiem, bāriem un kafejnīcām, sporta klubiem, veikaliem, degvielas uzpildes stacijām.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Gan Bei” tīklu pārvaldošais uzņēmums kopumā darbojas ar 24 struktūrvienībām, kas darbojas ar nosaukumiem “Gan Bei”, “Lage Ko”, “Lage gastronomija”, “Thali”, “Kļavas lapa”, “Modulis 3”, “Neo”, “Grill&Bar”.

“Lage Ko” 2013.gadā apgrozīja 11,5 miljonus eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 10,21 miljons eiro. Tikmēr uzņēmuma peļņa 2013.gadā bija 238 877 eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 183 652 eiro.

SIA “Lage Ko” dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 506 684 eiro. “Lage Ko” īpašnieki ir Natālija Pavlova – 33,33%, Irēna Līce – 33,33% un Oļegs Arups – 33,33%.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Lage ir brīnumgaršīgs un Gan Bei ari man patīk. Ieejot Lagē smaržo pēc riktīgi gardām mājas viesībām.

  VID, beidziet huliganēt, sasodītie maitulijas!!

  Man patīk – ” nodarījuši valsts kasei zaudējumus”! Gadīuumā Valsts kase nav tā, kas ik mēnesi uzņēmumiem nosūc naudu?! kādi jums zaudējumi?! varētu padomāt, ka paši pelnat un bvarojat uzņēmējus.

  Piem. Salu tad labāk tirpiniet, kas tirgo klientam par astronomisku cenu vecās nerealizētās bilkas, sašķēlējot un izžāvējot kā nez kādus superkrutos sausiņus. vārdu sako saskrūvē cenas par sūdiem un necien klientu!

 2. Ko muldat man kontu aitaisijat par kavetu maksajumu, un lidz ar to pa lielam viss beidzas, a seit viss notiek un ir krapsanas, bet man vienkarsi nebija nauda, liekuli.

 3. Eksperts: Latvijas uzņēmējdarbības modelis paredz nemaksāt nodokļus (LETA. 2014. gada 23. jūnijs.)
  – Šeit ir Latvijā, kurā drīzumā svinēs 4.maija režīma 25. gadadienu! “Veiksmes stāsta” radītāji var būt apmierināti – saplūšanas process ar ES kodolu veiksmīgi turpinās.

 4. Normāla valstī jau sen šī zagļu banda būtu aiz restēm, bet viņu bizness izformēts, vai nodots citiem. Bet šeit valda īpaša, divkosīga attieksme, kad masu medijos runā vienu, bet dara pavisam ko citu un beigās galvenais vainīgais ir tas kurs blēdi ir atklājis, jo viņš ir pārkāpis blēža neaizskaramības likumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+