×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

VID aptur afēristus, kas valstij radījuši 1,7 miljonu eiro zaudējumus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 19.martā apturējusi noziedzīgu grupējumu, kas izvairījies no nodokļu samaksas un legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus, radot valsts budžetam 1,7 miljonu eiro zaudējumus, liecina VID informācija.

VID klāsta, ka dienesta Finanšu policijas pārvalde februārī uzsāka kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu samaksas. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu samaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas “klients” savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru.

Noziedzīgā grupējuma darbības shēmā iesaistīti aptuveni 80 uzņēmumi, kuru pamatnodarbošanās ir metāllūžņu pirkšana un pārdošana.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki 19.martā veica 28 kratīšanas Liepājā, Jelgavā, Jaunmārupē un Rīgā, 16 iesaistīto personu dzīvesvietās un 10 automašīnās. Kratīšanu laikā tika izņemta skaidra nauda 18 500 eiro apmērā, datori, uzņēmumu dokumenti, zīmogi, kodu kalkulatori un citi svarīgi lietiskie pierādījumi.

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Vienā no kratīšanai pakļautajām vietām atradās seifs, kuru klātesošās personas atteicās atvērt, tādēļ tā atvēršanai tika pieaicināts speciālists. Seifā atradās naudas līdzekļi 1 500 eiro apmērā un citi ar noziedzīga nodarījuma izdarīšanu saistīti dokumenti un priekšmeti.

Kriminālprocesa ietvaros četras personas aizturētas un atzītas par aizdomās turētām, divām no tām Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums.

Trim no aizdomās turētajām personām ir krimināla pagātne. Viena no apcietinājumā esošajām personām ir iepriekš atzīta par aizdomās turēto kādā no VID Finanšu policijas pārvaldes lietvedībā esošiem kriminālprocesiem par izvairīšanos no nodokļu samaksas.

2014.gada 5.februārī uzsāktajā kriminālprocesā turpinās sākotnējās un neatliekamās izmeklēšanas darbības. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+