×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. augusts, 2017
Drukāt

VID aptur luksusa auto tirgoņus, kas nodokļos izkrāpuši 2,8 miljonus eiro (5)

Foto - Timurs Subhankulovs. Ilustratīvs attēlsFoto - Timurs Subhankulovs. Ilustratīvs attēls

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde augustā apturējusi organizētas personu grupas darbību, kas nodarbojās ar ekskluzīvu automašīnu un sadzīves tehnikas tirdzniecību.

Izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 2,8 miljoni eiro apmērā, informē VID.

Veicot izmeklēšanas un operatīvās darbības, noskaidrots, ka organizēta personu grupa apzināti mantkārīgā nolūkā gatavoja nepatiesa satura dokumentus par faktiski nenotikušiem ar PVN apliekamiem darījumiem un iekļāva šos darījumus PVN deklarācijās. Tas viņiem ļāva piedāvāt saviem klientiem iegādāties sadzīves tehniku un luksusa klases automašīnas par cenu, kas bija ievērojami zemāka par tirgus cenu.

Noziedzīgās darbības grupējums veica, iepriekš savstarpēji saskaņojot savus pienākumus un izmantojot savā kontrolē esošos uzņēmumus un to datus

Laikā no 2016.gada janvāra noziedzīgais grupējums, izmantojot vairāk kā 30 fiktīvu uzņēmumu datus un banku kontus, izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdes un izvairījās no PVN nomaksas valsts budžetā vairāk nekā 2,8 miljonu eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros 2017.gada augustā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji veica 26 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automobiļos. Kratīšanu laikā tika iegūti nozīmīgi pierādījumi par personu veiktajām noziedzīgajām darbībām (dokumenti, datori, telefoni, kodu kalkulatori).

Kriminālprocesa ietvaros trīs personas atzītas par aizdomās turētām. Noziedzīgā nodarījuma organizatoram piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums; pārējām divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vinus visus vajag nodot tiesai,arii sie ir valsts apzadzeeji.Kas ar muusu cilveekiem ir noticis,godapraata vairs vispaar nav?

  2. Vai VID dzīvo kā ezītis miglā….

  3. Ar to arī bija jāsāk, bet apvainoja reklāmas publicētāju. Tā notiek, ja galvas vietā naktspodiņš.

  4. VID ar steigu demonstrē ka cīnās ar auto tirgotājiem, bet pat te redzamas slēpšanas pēdas. nav īsti atreferets cik tad par autiņiem, cik pa sadzives tehniku nokrāpa (sadzives tehnikā noteikti vairāk, tā gan lētāka, bet to pērk stipri vairāk) un kā redzams tad SS.com vispār nepiesauca, tātad šie nesludinājās reklāmdēlī kā publikai centās iestāstit ka visi krāpnieku tik tur spieto:)

    • Bet tas jau uzreiz bija redzams. Un vēl….ar lētiem autiņiem caur ss. esot izkrāpti 100 mlj., tad saruka uz 50mlj. , bet kā izrādās uz dārgiem, luksusautiņiem tikai 2.8 mlj sanāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+