×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

VID atgādina, ka jāpārbauda algas nodokļa grāmatiņā fiksētā informācija

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka Visiem nodokļu maksātājiem kopš 2014.gada 1.jūnija algas nodokļa grāmatiņa ir tikai elektroniskā formā, un informācijas par galveno ienākuma gūšanas vietu, apgādājamiem un papildu atvieglojumiem iekļaušana tajā ir nodokļu maksātāja pienākums un vienlaikus arī izvēle, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID) un aicina iedzīvotājus sekot līdzi algas nodokļu grāmatiņā fiksētajai informācijai un veikt nepieciešamos ierakstus un izmaiņas pašiem.

VID norāda, ka informācijas par galveno ienākuma gūšanas vietu, apgādājamiem un papildu atvieglojumiem iekļaušana algas nodokļa grāmatiņā ir nodokļu maksātāja pienākums un vienlaikus arī izvēle. Tādējādi nepieciešamie ieraksti un izmaiņas par darba devējam sniedzamo informāciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai algas nodokļa grāmatiņā jāveic fiziskajām personām pašām, izmantojot EDS vai personiski ierodoties VID klientu apkalpošanas centrā.

Papildus VID informē, ka tikai pati persona var veikt izvēli par darba devējam redzamo informāciju personas algas nodokļu grāmatiņā, tai skaitā par personas invaliditāti vai apgādībā esošām personām. Ja persona izvēlas informāciju par atvieglojumiem nerādīt darba devējam un norāda to savā algas nodokļu grāmatiņā, tad nodokļu atvieglojumus, kas tai pienākas, persona var piemērot, iesniedzot attiecīgā taksācijas gada ienākumu deklarāciju. Tādējādi ir nodrošinātas personas tiesības saņemt visus atvieglojumus, tai skaitā atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli pilnā apmērā.

Darba devējiem EDS ir pieejama informācija par tiem darbiniekiem, kas šo darba devēju ir norādījuši kā galveno ienākuma gūšanas vietu un ir norādījuši piemērojamos nodokļu atvieglojumus. Savukārt, ja darba ņēmējs ir veicis izmaiņas saistībā ar piemērojamiem atvieglojumiem, VID vienas dienas laikā elektroniski informē par to darba devēju, nosūtot informāciju uz e-pasta adresi, kas norādīta sadaļā “Sarakste ar VID”.

Tādējādi darba devējs ir nodrošināts ar aktuālāko informāciju par darba ņēmēju, un uz tās pamata piemēro atvieglojumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai. VID aicina darba devējus informēt savus darbiniekus, kuri nav norādījuši galveno ienākuma gūšanas vietu, par viņu pienākumu un tiesībām, izmantojot EDS, atzīmēt savā elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā galveno ienākuma gūšanas vietu, kā arī norādīt informāciju par apgādājamām personām un papildu atvieglojumiem.

Papildus VID atgādina, ka personai ir tiesības, ja darba ņēmēja algas nodokļa grāmatiņā nav norādīta informācija par apgādībā esošām personām vai papildu atvieglojumiem, sākot ar nākamā gada 1.martu, trīs gadu laikā iesniegt VID gada ienākumu deklarāciju, norādot visus atvieglojumus un tādējādi atgūstot visu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

VID atgādina, Kopš 2014.gada 1.jūnija algas nodokļa grāmatiņa ir tikai elektroniskā formā un gan pašai personai, gan personas darba devējam tā ir pieejama, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+