×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

VID atklāj kontrabandas uzņēmumu ķēdi; cigaretes uz Angliju ceļojušas cepumu kastēs

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot riska informācijas pārbaudi, 24.februārī kāda Latvijā reģistrēta uzņēmuma kravas sūtījumā ar cepumiem uz Lielbritāniju atklāja 182 400 kontrabandas cigaretes “LM Red Label” bez akcīzes markām.

Aizdomās par sistemātisku nelikumīgu cigarešu pārvietošanu ierobežoti arī citi šī uzņēmuma sūtījumi uz Angliju, portāls “LA.lv” uzzināja VID.

VID muitas amatpersonas, veicot riska informācijas pārbaudi, sadarbībā ar kādu kravu ekspedīcijas uzņēmumu noliktavu teritorijā Rīgā pārbaudīja kāda Latvijas uzņēmuma kravas sūtījumu uz Lielbritāniju. Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem darījumā bija iesaistīti Latvijā, Igaunijā un Anglijā reģistrēti uzņēmumi un nosūtāmajā kravā atradās 656 iepakojumi Latvijā ražotu cepumu.

Pārbaudes laikā iepakojumos starp cepumu iesaiņojumiem atrastas cigaretes “LM Red Label” bez akcīzes markām. Tomēr VID uzsver, ka SIA “Adugs” nav saistīta ar minētajām krāpnieciskajām darbībām.

Kopumā tika izņemtas 182 400 cigaretes, par kurām nenomaksātā akcīzes nodokļa summa ir apmēram 15 tūkstoši eiro.

Par konstatēto faktu tajā pašā dienā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsāktas lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Pašlaik tiek lemts jautājums par lietas materiālu nosūtīšanu Valsts policijai izvērtēšanai un kriminālprocesa uzsākšanai saskaņā ar Krimināllikuma 221.panta 1.daļu.

VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu rīcībā esošā informācija liecina, ka līdzīgas cigarešu kravas minētais uzņēmums uz Lielbritāniju ir nosūtījis jau iepriekš. Arī Lietuvas tiesībsargājošo iestāžu kolēģi, pārbaudot šī uzņēmuma sūtījumus uz Angliju, tajos atklāja paslēptas cigaretes.
Sadarbībā ar kaimiņvalstu tiesībsargājošo iestāžu kolēģiem tika ierobežoti arī citi šī uzņēmuma sūtījumi uz Angliju.

Latvijā izņemtās 182 400 kontrabandas cigaretes “LM Red Label” nodotas atbildīgā glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem kontrabandas gadījumiem, VID aicina ziņot, zvanot uz anonīmo diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, izvēloties tēmu „Kontrabanda”, vai arī rakstīt uz e-pasta adresi parkapumi@vid.gov.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+