×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2016
Drukāt

VID atklāj krāpšanos ar muitas maksājumiem

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas jau otro reizi viena mēneša laikā atklāj pārkāpumus saistībā ar ūdenspīpju tabakas kravām, kas tranzītā ievestas no Lietuvas. Ņemot vērā, ka krava ievesta no Lietuvas, ir uzsākta sadarbība ar Lietuvas tiesībaizsardzības iestādēm lietas apstākļu noskaidrošanai, informēja VID.

Šī gada 10.jūnijā muitas kontroles punktā “Terehova” VID muitas amatpersonas veica no Latvijas izbraucošas tranzīta kravas pārbaudi. Kravas pavaddokumentos bija norādīta 21 tonna ūdenspīpju tabakas, kas tika vesta no kādas muitas noliktavas Lietuvā uz Kirgizstānu. Veicot muitas apskati, tika konstatēts, ka kravā nav deklarētās preces – ūdenspīpju tabakas. Tās vietā tika konstatētas 22 paletes ar pagaidām nenoskaidrota satura šķidruma kannām un divas paletes ar bruģi.

Lai kravā esošās preces (tabaku) varētu legāli laist apgrozībā Eiropas Savienības (ES) teritorijā, tās muitas noliktavā ir jāatmuito un jāsamaksā muitas maksājumi (muitas nodoklis, akcīzes nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis). Krāpnieki izvēlas kravu atstāt ES teritorijā, nemaksājot nodokļus. Šādiem krāpnieciskiem darījumiem ir dokumentāls aizsegs – kravas dokumenti tiek apzīmogoti, apstiprinot, ka krava tiks izvesta tranzītā cauri ES teritorijai, bet faktiski preces paliek kādā no ES valstīm.

Arī 10.jūnijā atklātajā gadījumā ūdenspīpju tabaka, visticamāk, ir palikusi ES teritorijā, lai to realizētu, nesamaksājot noteiktos muitas maksājumus. Krāpniecisko darbību rezultātā nodarītais zaudējums, ko veido ES valstīm nenomaksātie nodokļi, ir aptuveni 1,1 miljons eiro, kas tiks piedzīts no galvojuma izsniedzēja.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 201.14.panta – par preču nedeklarēšanu vai deklarēšanu ar neīstu nosaukumu.

Administratīvā pārkāpuma lietvedības ietvaros izņemts kravas transportlīdzeklis, kravā atrastā prece, kā arī tiks veikta atrastā šķidruma sastāva pārbaude. Ir uzsākta sadarbība ar Lietuvas tiesībaizsardzības iestādēm lietas apstākļu noskaidrošanai.

LETA jau ziņoja, ka maija sākumā VID Muitas policijas pārvalde (MPP), reaģējot uz informāciju, kas saņemta no kravas pārvadājumu uzņēmuma, atklāja un aizturēja no Lietuvas ievestu kravu ar 652 kilogramiem ūdenspīpju tabakas.

Par šo tabakas kontrabandas gadījumu MPP uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+