×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

VID atklāj starptautisku afēristu grupu, kas izkrāpuši 850 tūkstošus eiro (1)

eiro16

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas 22. janvārī apturēja starptautiska noziedzīga grupējuma darbību.

Kā portālu “LA.lv” informēja VID, noziedzīgais grupējums laika posmā no 2013.janvāra līdz 2014.gada janvārim izvairījās no nodokļa nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot zaudējumus valsts budžetam 850 946, 00 eiro apmērā (no tā izkrāptais PVN – 393 964,00 eiro).

Kriminālprocesa ietvaros vienlaicīgi veiktas 38 kratīšanas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Trim personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saistībā ar starptautiski apturētā noziedzīgā grupējuma darbību VID Finanšu policijas pārvaldē 2013.gada novembrī tika uzsākti trīs kriminālprocesi saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta 3.daļu, 177.panta 3.daļu un 195.panta 3.daļu.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas “klienti” savās pievienotās vērtības nodokļa atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru.

Starptautiska noziedzīga grupējuma darbības shēmā iesaistīti ne mazāk kā 30 uzņēmumi, kuru pamatnodarbošanās ir automašīnu tirdzniecība un dārgmetālu iepirkšana un realizācija.

Sadarbojoties ar Lietuvas un Igaunijas tiesībsargājošām iestādēm, kriminālprocesu ietvaros vienlaicīgi gan Latvijā (Rīgā, Rīgas rajonā, Ogrē, Ogres novadā, Valmierā, Valmieras novadā), gan Lietuvā un Igaunijā tika veiktas 38 kratīšanas uzņēmumu juridiskajās adresēs, iesaistīto personu dzīvesvietās un automašīnās. Kratīšanu laikā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki izņēma skaidras naudas līdzekļus 5965,00 eiro apmērā, nereģistrētu šaujamieroci un munīciju, kā arī investīciju zeltu un sudrabu, kuru aptuvenā vērtība šobrīd ir 70 000 eiro.

Kriminālprocesu ietvaros par aizdomās turētām atzītas 14 personas; trim no tām (Latvijas iedzīvotājiem) piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet pārējām 11 – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Trim no aizdomās turētām personām ir krimināla pagātne; 2011.gadā viena no tām tika atzīta par vainīgu smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, atbildība par ko paredzēta Krimināllikuma 177.pantā un kura izmeklēšana tika veikta VID Finanšu policijas pārvaldē.

VID Finanšu policijas pārvalde pateicas Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei par sniegto atbalstu procesuālo darbību veikšanā, kā arī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai par ātru un efektīvu starptautiskās krimināltiesiskās sadarbības nodrošināšanu.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdzīgu rakstu lasīju pirms dažiem gadiem, un ko? Viss “grupējums” laimīgi staigā līdz šim dienām. Cik effektīvi uzsāka strādāt jaunā valdība? un KNABS bez Striķes?

Draugiem Facebook Twitter Google+