Latvijā
Kriminālziņas

VID atklājis personu grupu, kas tirgoja nelegālo alkoholu lielos apmēros0

Foto: Valsts policija, kolāža: La.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada 13.jūnijā uzsāka kriminālprocesu pret personu grupu, kas nodarbojas ar alkoholisko dzērienu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apmēros. Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas trīs personas, no kurām viena jau atrodas apcietinājumā, un tika izņemti 27 315 litri spirta, kā arī citi lietiskie pierādījumi, kas liecina par nelegālo rūpalu lielā apmērā, tā portālu “La.lv” informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā VID Nodokļu un muitas policijas izmeklētāji atklāja personu grupu, kas pēc iepriekšējas vienošanās nodarbojas ar alkoholisko dzērienu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) un realizāciju lielos apmēros.

VID atklājis personu grupu, kas tirgoja nelegālo alkoholu lielos apmēros

Nelegālās akcīzes preces, visticamāk, spirts tika ievests no ārzemēm. Spirta krava tika nogādāta uz noliktavu, no noliktavas nelegālo preci nelielos daudzumos pārveda uz netālu esošo autoservisu.

Neattīrīts spirts ar speciālām iekārtām, kas atradās autoservisā, tika pārveidots par dzeramo spirtu.

Attīrīto spirtu pārvietoja uz angāru, kurā atradās iekārtas, kas domātas pudeļu pildīšanai un etiķešu līmēšanai. Angārā piepildīja pudeles un līmēja jau sagatavotās dažādas etiķetes “Vladimir Manomahvodka”, “CristalDew”, “Jeltzin”, “Стройнаябереза”, “Клюквеннаянастойка”, bet saturs pudelēs bija vienāds. Sapildītās pudeles tika realizētas tālāk Latvijas tirgū.

Kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki veica sešas kratīšanas noliktavā un autoservisā Rīgā, iepakošanas cehā Rīgas rajonā, aizturot trīs personas, no kurām vienai šobrīd piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kratīšanu laikā izņemts aptuveni 27 315 litri šķidrums ar alkoholam raksturīgu smaržu, skaidra nauda 2 350 eiro, tukšas 1 l, 0,5 l un 0,7 l tilpuma pudeles, 34gab. 25 l tilpuma tukšas kannas ar spirtam līdzīgu smaku, 12 gab. pudeles ar nezināmas izcelsmes tumšu šķidrumu, krēsls ar drošības jostu, kas pārveidots par mehānisku korķu uzskrūvējamo iekārtu; kastes ar pudeļu korķiem un pudeļu etiķetēm.

Pēc VID aprēķiniem no aizturētā spirta daudzuma var izgatavot 65 000 1 l degvīna pudeles.
Saistītie raksti

Valstij novērstā zaudējuma apmērs nenomaksātā akcīzes un pievienotās vērtības nodokļa veidā ir 583 000 eiro.

Kriminālprocess uzsākts pēc 221.2panta 3.daļas , par iespējamām nelikumīgām darbībām personu grupā pēc iepriekšējas vienošanas, veicot nelikumīgo alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošana), glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā.
Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

LA.lv