×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

VID brangs ķēriens: 11,5 miljoni kontrabandas smēķu, kas no Krievijas vesti ar kuģi (1)

Foto: VIDFoto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi augusta otrajā pusē atklāja divu Krievijas un Ungārijas pilsoņu organizētu personu grupu, kas ar jūras transportu Latvijā no Krievijas ieveda kontrabandas cigaretes, informē VID.

Kopumā atsavināti 11,5 miljoni cigarešu “Brendal”. Pēc VID speciālistu aplēsēm valstij novērstais kaitējums ir aptuveni 1 738 260 eiro. Par notikušo pret astoņām personām uzsākts kriminālprocess par kontrabandu lielā apmērā personu grupā. Divi – Krievijas un Ungārijas pilsoņi – ir apcietināti.

Kā klāsta VID, pārbaudot saņemto informāciju par iespējamu divu ārvalstu pilsoņu organizētu cigarešu kontrabandu no Krievijas uz Latviju, Rojā aizturētas astoņas personas un 1 158 8400 cigaretes “Brendal” bez akcīzes markām brīdī, kad tās atvestas ar jūras konteineru uz kādu Latvijas uzņēmumam piederošu angāru pārkraušanai.

Noziedzīgo darbību organizatori ir 1981. gadā dzimis Krievijas un 1979. gadā dzimis Ungārijas pilsonis. Taču pastāv pamatotas aizdomas, ka Ungārijas pilsoņa pase ir viltota un persona ir iesaistīta citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā citās valstīs. Abas šīs personas šobrīd atrodas apcietinājumā.

Pārējie aizturētie ir no 1961. līdz 1980.gadam dzimuši vīrieši – Latvijas iedzīvotāji, kā arī viena 1975.gadā dzimusi Krievijas pilsone. Pēc nepieciešamo izmeklēšanas darbību veikšanas personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

VID pieņemts lēmums kontrabandas cigaretes nodot glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Konkurentiem biznesu apturéja kamér pašu kontrubandu piesedz ir kàds pàrbaudíjis pèc faktiskà skaita cik ir atsavinàts un cik pèc faktiskà skaita tiek aizvests uz utalizèšanu

Draugiem Facebook Twitter Google+