×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
8. augusts, 2017
Drukāt

VID brauc pa vieglāko ceļu? (12)

Foto - Timurs Subhankulovs. Ilustratīvs attēlsFoto - Timurs Subhankulovs. Ilustratīvs attēls

Apturot sludinājumu portāla “ss.lv” darbību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) gājis vieglāko ceļu, būtībā nodemonstrējot savu nevarību cīņā ar nodokļu nemaksātājiem un izkrāpējiem, uzskata auto tirgotāji. Lai ierobežotu ēnu ekonomiku autotirdzniecības nozarē, nelegāli tirgotās automašīnas jākonfiscē, savukārt nereģistrētie auto tirdzniecības plači jāslēdz.

Arī informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumi uzskata, ka VID prasītais ir nesamērīgs. “Valsts šauj sev kājā”, “pliķis IT industrijas sejā” – tehnoloģiju nozares eksperti ir neizpratnē par VID lēmumu pieprasīt milzīgu informācijas apjomu un bloķēt portālu “ss.lv”.

Par “ss.lv” darbības apturēšanas iemeslu VID min to, ka portāls neesot sniedzis ziņas par nereģistrētiem auto tirgotājiem, kaut arī VID tās bija pieprasījis vairākkārt. VID vēsta, ka portālā uzdarbojas automašīnu tirgotāji, kuri nemaksā valstij nodokļus, kā arī iesaistījušies pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmās. Vienā no šādām shēmām, kuras ietvaros pārdotas aptuveni 700 automašīnas, valstij esot radīti zaudējumi 500 tūkstošu eiro apmērā.

Par portāla “ss.lv” slēgšanu vakar žurnālisti jautājuši arī Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, kurš teicis, ka uz to nevarot skatīties tikai no paša slēgšanas fakta puses. M. Kučinskis uzsvēris, ka valstij ir jāvirza uz priekšu iecerētie ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumi. VID rīcībā ir skaidrs mērķis, cīņa ar ēnu ekonomiku, bet bažas rada forma, kā tas tiek darīts, vakar žurnālistiem sacīja “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns. Viņš piebilda, ka sākotnēji tiesības slēgt interneta mājaslapas tika pamatotas nevis ar nepieciešamību slēgt šāda veida portālus, bet gan ar vajadzību slēgt nelegālo azartspēļu mājaslapas. Šis ir pretrunīgs gadījums, taču gala lēmums šajā jautājumā kļūšot par precedentu turpmākai likuma piemērošanai.

 

Lēmums var iestrēgt tiesvedībā

Kā ziņots, VID apturējis SIA “Internet” saimniecisko darbību, kurš ir “ss.lv” portāla lietotājs. Pēc apmeklētāju un lapu skatījumu skaita “ss.lv” līdz šim bijis viens no populārākajiem Latvijā. Jāpiebilst, ka jau tajā pašā dienā, kad VID paziņoja, ka prasīs “ss.lv” slēgšanu, portāls mainīja domēna vārdu uz “ss.com”.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane, skaidrojot VID darbības, teic, ka portāls bijis viena no saimnieciskās darbības veikšanas vietām, tādēļ līdz ar uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu tika apturēta arī portāla darbība. Interneta sludinājumu ievietošanas pakalpojuma sniedzējam pēc pieprasījuma saņemšanas ir pienākums sniegt tā rīcībā esošās ziņas par nodokļu maksātājiem, kuri ievietojuši sludinājumus portālā, skaidro VID speciāliste.

VID lēmums par portāla slēgšanu var gan iestrēgt tiesvedībā, jo diezin vai portāls un tā īpašnieki tik viegli padosies.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Bindemanei smadzeņu vietā putra! Saimniecisko darbību veic lielākoties CSDD, tur kur notiek darījums, nevis ss.lv! Un tādām bezsmadzeņu stervām valsts algu maksā? Un tdas stervas nodrošina ar auto uz darbu , no darba?

 2. Te pienāca Kindzulis Atbildēt

  Kā anekdotē,kur teikts – Man ir “daikts”,tad arī sodiet par izvarošanu!
  Un tagad pēc līdzības,visus SS.LV lietotājus soda ar portāla nogriešanu

 3. NESAPROTU kada problema ar tiem LIETOTIEM auto,NOREKINI TIKAI AR BANKAS KARTEM….

 4. 3.Klases aritmētikas stundas muldētāji. Teksta minēts ,ka 700 automašīnu pārdošana sagādājusi 500 tūkstošu eiro zaudējumus .Lai nu būtu šis 715 eiro zaudējums no katras mašīnas. Bet premjērs runā par 50 miljonu zaudējumu ,100 reizes lielākie skaitļiem ! Kur ieraudzīt Latvijā 70000 auto tirgu ?

  • Gan jau zina, cik tās summas lielas, cik tie auto bijuši. Paši organizējuši šo pavārnīcu siles smelšanai. Likumos jau speciāli caurumi atstāti speciāliem cilvēkiem – ”uzņēmējiem”. Tā lielākā nelaime, kad pie likuma caurumiem pieriktējas svešie. Caurumus ciet netaisa, tikai caur ss,lv grib tos svešos padzīt nost no tiem izredzēto caurumiem.

 5. Inese Bindemane ir korupmēta VID darbiniece no matu galiem līdz papēžiem! Izpilda pasūtījuma lietas ar īpašu uzcītību! Gan jau, ka arī šī bija pasūtijuma lieta, visupirms.

 6. Kauns par visiem komentāriem. Laikam jau paši esiet blēži, tāpēc arī blēžus tik satraukti aizstāviet. Padomju laiki jūs iemācīja blēdīties un zagt tāpēc tagad vairs neatšķiriet no kā paši un jūsu ģimenes ir atkarīgas.

 7. Šoreiz VID nolaida greizi, i jo trāpīja uz uzņēmumu kurš var un grib aizstāvēt savas intereses, nevis kā līdz šim – uz tādiem, kuriem tādu iespēju nebija. Ja taisnība uzvarēs, tad valsts samaksās kompensācijās uzņēmējiem daudz vairāk par tiem 500 000 Eur, kuru dēļ šis ļembasts ir sācies, plus vēl pazaudēs 2 milj. Eur gadā nodokļos, šobrīd samaksāto naudu. Esmu pārliecināts un ceru ka tā arī būs, ka pie šādu VID ”rezultātu” sasniegšanas kādām ierēdņu galviņām ir jāripo, nemaz nerunājot, ka valstij radītie zaudējumi tiks piedzīti no vainīgajām VID amatpersonām. Tas bnūtu tikai taisnīgi un loģiski. Vēl pareizāk būtu, ja no valsts zaudējumus piedzītu arī tie, kuri ir zaudētāji portāla slēgšanas dēļ.

 8. Bet Jūs visi neesat ņēmuši vērā manas lielās ambīcijas, varas kāri un visatļautības prieku !!! Jūs, pārkāpjat manas privātās tiesības, būt Augstākajā Kastā !!! Jūs vēlaties mani izrādīt, kā neprofesionāli un nederīgu manam amatam !!! Tas Jums neizies cauri !!! Visus “aizvēršu” un sodīšu !!! Drebiet un baidaties !!!

 9. … “nedrīkstētu atrasties šādas nelegāli tirgotas automašīnas” …
  Kā tad man kā pircējam atšķirt auto, par kuru tiks vai netiks maksāti nodokļi? Un kā tad tādu konfiscēs, ja es to esmu nopircis? Vai tad tagad ir tā, ka pēc pirkšanas tai tur vēl mēnesi jāstāv?

 10. Iekasēt 21% PVN par maizi un pienu,kā par luksusprecēm,jau arī ir vieglākais ceļš!

 11. …valstij esot radīti zaudējumi 500 tūkstošu eiro apmērā…tas ir VID sliktais darbs…jāstrādā ir profesionāli, nevis jāiet vieglākais ceļš – slēgt portālu… tagad arī ss.lv nemaksās nodokļus, jo ir slēgts – vai tas nav zaudējums valstij?…kāds tad ir ”sausais atlikums”???

Draugiem Facebook Twitter Google+