VID brīdina skaistumkopējus par gaidāmajām represijām 1

Turpinot pērn sākto jauno pieeju nodokļu administrēšanā, kas paredz vispirms paziņot par nozari, kurai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienības pievērš pastiprinātu uzmanību, VID nosaka divu mēnešu nogaidīšanas periodu arī skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem, informē dienestā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

VID aicina tos nodokļu maksātājus, kuri sniedz frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumus, šā gada martā un aprīlī pašiem legalizēt saimniecisko darbību un sakārtot darba attiecības atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Pretējā gadījumā VID uzsāks vērienīgus preventīvos un represīvos pasākumus.

Skaistumkopšanas nozari VID ir noteicis kā nākamo prioritāro nozari, jo šīs nozares nodokļu maksātājiem ir konstatēti riski: nereģistrēta saimnieciskā darbība; darba attiecības, kas neatbilst darba tiesību regulējumam; pilnā apmērā nedeklarētas algas un nepilnīgas ziņas par darba ņēmējiem; zema vidējā stundas tarifa likme; visu faktisko ieņēmumu neuzrādīšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar VID rīcībā esošo informāciju šā gada 26.februārī Latvijā reģistrēti 8 211 nodokļu maksātāji, kuri sniedz frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumus. No tiem 1 852 (22,6 %) ir juridiskas personas un 6 359 (77,4 %) fiziskas personas – saimnieciskās darbības veicēji (no tiem 179 ir patentmaksas maksātāji).

Minētajā nozarē ir 1 236 darba devēji, no tiem 1 206 ir juridiskas personas, kas ir nodarbinājuši kaut vienu darbinieku, un 30 – fiziskas personas (no kurām 20 ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji), kas nodarbina divus un vairāk darbiniekus.

2014.gadā skaistumkopšanas nozarē nodarbināto vidējie mēneša ienākumi ir 165 eiro, kas ir 22,4% apmērā no vidējās darba samaksas valstī (738 eiro). Atbilstoši Latvijas administratīvi teritoriālajam iedalījumam 2014.gadā augstākie vidējie mēneša ienākumi skaistumkopšanas nozarē nodarbinātajiem bija Vidzemes plānošanas reģionā (198  eiro), savukārt zemākie – Zemgales plānošanas reģionā (130 eiro).

VID norāda, ka skaistumkopšanas nozarē notiek ne tikai izvairīšanās no nodokļu nomaksas, bet tiek kropļota godīga konkurence un veselīga uzņēmējdarbības vide kopumā.

VID aicina arī fiziskās personas legalizēt un reģistrēt saimniecisko darbību. Ja tomēr skaistumkopšanas nozarē strādājošo nodokļu maksātāju par martu un aprīli iesniegtās deklarācijas un pārskati neliecinās par nodokļu saistību izpildes līmeņa uzlabošanos, kā arī netiks sniegti objektīvi pierādījumi par faktiskajiem saimnieciskās darbības ieņēmumiem pilnā apjomā, VID uzsāks vērienīgu preventīvo un represīvo pasākumu kopumu šīs nozares nodokļu maksātājiem.

Reklāma
Reklāma

“Tās būs gan novērošanas un tematiskās pārbaudes, kuru sekas ir iespējamais administratīvais sods un, ja nepieciešams, arī nodokļu audits. To rezultātā nodokļu maksātājiem var papildus aprēķināt ne tikai nesamaksātos nodokļus un nokavējuma naudu, bet arī soda naudu. Var veikt arī saimniecisko darbību ierobežojošus pasākumus, piemēram, nodokļu maksātāja vai tā struktūrvienības saimnieciskās darbības apturēšanu, administratīvā papildu soda – aizlieguma ieņemt noteiktus amatus – piemērošanu un citus,” skaidro VID.

VID aicina frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanā strādājošos martā un aprīlī pašiem novērst pārkāpumus nodokļu aprēķinu jomā un deklarēt gan saimnieciskās darbības ieņēmumus, gan darbiniekus, gan darbiniekiem aprēķinātās algas pilnā apmērā. VID arī atgādina, ka nodokļu maksātājiem ir iespēja izmantot savas likumā “Par nodokļiem un nodevām” noteiktās tiesības un precizēt datus arī jau iesniegtajās deklarācijās par iepriekšējiem taksācijas periodiem.
 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.