×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2014
Drukāt

VID: brīvdabas pasākumos jālieto kases aparāti vai VID reģistrētās biļetes (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Vasarā maksas brīvdabas pasākumos ir jālieto kases aparāts vai arī jāizsniedz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reģistrētas biļetes.

Samaksas reģistrēšanai kases aparātus var nelietot, ja samaksa par ieeju pasākumā tiek saņemta skaidrā naudā un darījums tiek apliecināts ar VID reģistrētu un noteiktā kārtībā noformētu biļeti, skaidro VID.

VID reģistrēta biļete var tik noformēta, nelietojot kases aparātu, saņemot maksu par ieeju šādos pasākumos: par ieejas maksu, inventāra nomu un citiem papildu pakalpojumiem sporta, kino, kultūras un izklaides pasākumos; par ieejas maksu muzejos, vēsturiskos objektos, botāniskajos dārzos, zooloģiskajos dārzos, rezervātos, brīvdabas objektos; par ieejas maksu un inventāra nomu atpūtas vietās brīvā dabā, atrakciju un atpūtas parkos.

VID vērš uzmanību, ka, saņemot samaksu par ieeju minētajos pasākumos, drīkst izsniegt tikai VID reģistrētu biļeti. Pretējā gadījumā saņemtā samaksa par ieeju pasākumā jāreģistrē kases aparātā.

Lai nodokļu maksātājs VID piereģistrētu grāmatiņās brošētas biļetes vai biļešu numurus, ir jāiesniedz pamatots rakstisks iesniegums. Reģistrējot biļešu numurus, iesniegums jāiesniedz divos eksemplāros, un tajā jānorāda rekvizīti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam.

Grāmatiņās brošētas biļetes vai biļešu numurus iespējams piereģistrēt arī elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Tādā gadījumā nodokļu maksātājam VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā jāiesniedz tikai iesniegums. Grāmatiņās brošētu biļešu vai biļešu numuru elektronisku reģistrēšanu VID apstiprinās, nosūtot nodokļu maksātājam elektroniskā pasta vēstuli.

Izsniedzamā VID reģistrētā biļete ir noformējama vienā eksemplārā, un tā sastāv no divām daļām – noplēšamās daļas un biļetes pasakņa.

VID vērš uzmanību, ka iepriekš minētais atbrīvojums nelietot kases aparātu, izsniedzot attiecīgi noformētu VID reģistrēto biļeti, attiecināms tikai uz gadījumiem, kad samaksa tiek saņemta skaidrā naudā. Savukārt saņemtās samaksas ar maksājumu kartēm reģistrēšanai nodokļu maksātājiem ir jālieto kases aparāts, darījumu partnerim izsniedzot kases čeku.

Organizēt publiskus pasākumus pašvaldības administratīvajā teritorijā drīkst personas, kuras ir saņēmušas atļauju atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktajam. Tādēļ VID aicina pašvaldības sadarboties un kā atļaujas izsniedzējām sekot līdzi tam, lai tās administratīvajā teritorijā organizētajos pasākumos tiktu ievērotas normatīvo aktu prasības, kas reglamentē saņemtās samaksas reģistrēšanas kārtību.

VID Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Evita Teice-Mamaja aģentūrai LETA paskaidroja, ka šogad plānotas arī VID pārbaudes par minēto normu ievērošanu. Kad tās būs notikušas un, ja tajās tiks konstatēti pārkāpumi, VID par to varēs informēt. Patlaban VID vairāk aicina nodokļu maksātājus atcerēties, ka atkarībā no tā, vai samaksa par ieeju pasākumā tiek saņemta skaidrā naudā vai norēķinoties ar maksājumu karti, ir jālieto kases aparāts vai arī jāizsniedz VID reģistrētas biļetes, un to tiešām arī darīt, lai nebūtu pārkāpumu un piemēroto sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā Jums patīk tā valsts iestāžu, piemēram, VID, PVD īpašā tolerance pret ārzemju dārzeņu-augļu, gaļas utt. tirdzniecību gadiem ilgi tirgos, gadatirgos, uz katra ielas stūra rullē katru dienu bez kases aparātiem.
    Ienākumi ķešā, nodokļi bešā!
    Spēkā esošie normatīvie akti (MK 2007.gada 2.maija noteikumi Nr.282
    „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” u.c.) šādu lobiju neparedz.

    Jautājums: nespēja vai negribēšana šos tirgoņus baudīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+