Latvijā
Kriminālziņas

VID darbiniekam draud cietumsods par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības0


Rīgas Centrālcietums.
Rīgas Centrālcietums.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien, 19.septembrī, plkst.14 plāno skatīt krimināllietu pret Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku Maksimu Bogdanovu par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības.

Drošības policija (DP) 2017.gada jūnijā VID Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersonu Kristīnu Bogdanovu un viņas vīru Maksimu atzina par aizdomās turētajiem kriminālprocesā par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tobrīd Maksims ieņēma FPP Finanšu izlūkošanas daļas operatīvās nodaļas vadītāja, bet Kristīna – FPP Pirmās izmeklēšanas daļas vadītājas amatu. No šī gada 1.janvāra FPP un Muitas policijas pārvaldes ir apvienotas, izveidojot Nodokļu un muitas policijas pārvaldi.

VID abus atstādināja no amata pienākumu pildīšanas, taču abi piekrita piedāvājumiem ieņemt citus amatus.

Maksimam piedāvāja Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes 1.piedziņas daļas 3.nodaļas galvenā nodokļu inspektora amatu, bet Kristīnai – Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Tiesību aktu daļas galvenā juristes amatu. Maksims joprojām strādā VID, bet Kristīna šogad februārī ir pārtraukusi civildienesta attiecības, pamatojoties uz savstarpējo vienošanos.

Pabeidzot izmeklēšanu, DP lūdza prokuratūru pret abiem sākt kriminālvajāšanu. Prokuratūra gan bija citādās domās, proti, pret Kristīnu kriminālprocesu izbeidza, bet Maksimam uzrādīja apsūdzību par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības. Par šādu noziegumu draud brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Saistītie raksti

Bogdanovu advokāte Jeļene Kvjatkovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka pret Kristīnu prokuratūra kriminālprocesu izbeidza, jo viņas darbībās nekonstatēja noziedzīga nodarījuma sastāvu.

Maksimam uzrādītās apsūdzības apstākļus advokāte nevarot izpaust, jo tiesībsargājošās iestādes lietu padarījušas par slepenu. Klients vainu inkriminētajā noziegumā neatzīst.

LA.lv