×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

VID: daudzi ziedu tirgotāji neizsniedz čekus vai vispār neizmanto kases aparātus (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Daudzi ziedu tirgotāji nereģistrē savus ieņēmumus, neizsniedz darījumus apliecinošus dokumentus un neievēro preču uzskaites, preču pavadzīmju un pavaddokumentu aprites kārtību. To ziedu tirdzniecības vietu pārbaudēs Rīgā un vairākās citās Latvijas pilsētās secinājuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu inspektori.

VID informē, ka pagājušajā nedēļā dienesta nodokļu inspektori veica 49 tematiskās pārbaudes gan ziedu vairumtirdzniecības, gan mazumtirdzniecības vietās Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Madonā, Daugavpilī un Liepājā. Mērķis bija pārbaudīt, vai tirdzniecībā esošajiem ziediem ir izcelsmes dokumenti, vai ieņēmumi no ziedu tirdzniecības tiek reģistrēti un tiek izsniegti samaksu apliecinoši dokumenti. Tāpat pievērsta uzmanība, vai ar nodarbinātajiem ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības.

Pārbaudēs konstatēts, ka 46 no 49 pārbaudītajiem nodokļu maksātājiem neievēro tirdzniecības noteikumus. Tematisko pārbaužu laikā VID inspektori visbiežāk konstatēja, ka netiek ievēroti elektronisko kases aparātu lietošanas noteikumi (29 gadījumos), netiek reģistrēti ienākumi un netiek izsniegti darījumu apliecinoši dokumenti (13 gadījumos) un netiek ievērota preču uzskaites, preču pavadzīmju un pavaddokumentu aprites kārtība (120 gadījumos).

Trijos gadījumos ziedu tirdzniecības vietā netika uzrādīts darba līgums ar nodarbinātajām personām, kā arī nebija iesniegtas ziņas VID par nodarbinātajām personām.

VID atgādina, ka viens no būtiskākajiem faktoriem, kas palielina ēnu ekonomiku, ir tā sauktās aplokšņu algas. Minētie pārkāpumi liecina par negodprātīgu komersantu centieniem rast līdzekļus, no kuriem izmaksāt atalgojumu, izvairoties no nodokļu nomaksas un tādējādi ne tikai samazinot valsts budžeta ieņēmumus, bet arī liedzot darbiniekam valsts noteiktās sociālās garantijas. Par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietas.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem nodokļu nemaksāšanas gadījumiem, VID aicina iedzīvotājus par to ziņot, zvanot uz anonīmo diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, izvēloties tēmu “Nodokļu nemaksāšana, “aplokšņu” algas”” vai arī rakstīt uz e-pastu “parkapumi@vid.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ka tie puķu tirgoņi nepaliek tik bagāti kā Šķēle.

  2. zobārstam kādreiz paprasiet.

  3. Nekad neesmu sapratis to valsts politiku.Dažiem protams vajadzētu ne tikai kases aparātus un nodokļu inspektoru kas iekassēs nodokļus.Bet kases aparātu parasti pieprasa tantiņai kura noplūkusi vietējā mežmalā puķu bunti un tirgo pažobelē,bet lielie vairumtirgoņi tikai pasmīkņā.
    Esiet taču saprotoši un dodiet mazajam tirgonim pacelties un tad var arī valsts pacelties.Divus eiro ietirgoja un četrus jāatdod valstij,murgs.

  4. Kurā tirgū izsniedz pirkuma čekus??? Nevienā!!! Ieskaitot Ogres un kases automāti plezīram.

Draugiem Facebook Twitter Google+