Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
4. februāris, 2014
Drukāt

VID deklarēto kartona glāžu vietā kravā uziet 10 miljonus nelegālo smēķu

Foto - VIDFoto - VID


Valsts ieņēmumu dienests (VID) janvāra beigās kādā no Singapūras vesta kravas konteinerī atklāja 10,46 miljonus kontrabandas cigarešu. Tās uzietas kravā, kur saskaņā ar deklarāciju bija jābūt kartona glāzītēm. Valstij novērstais kaitējums naudas izteiksmē ir aptuveni 1 569 000 eiro, portālu “LA.lv” informēja VID.

Dienestā klāsta, ka VID muitas amatpersonas, pamatojoties uz saņemto informāciju, sadarbībā ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu tiesībaizsardzības iestādēm 30.janvārī Rīgas Brīvostas muitas kontroles punktā pārbaudīja no Singapūras ievesto jūras konteineru.

Pārbaudē atklājies, ka kravā atrodas nevis deklarētās preces – kartona glāzes, bet gan 630 000 cigaretes “Cesar”, 5 980000 cigaretes “Lion”, 1 870 000 cigaretes “John Bull” un 1980 000 cigaretes “MN” bez akcīzes nodokļa markām. Kopumā atklātas 10 460 000 kontrabandas cigaretes.

Konteinera pavaddokumentos kā nosūtītājs bija norādīts uzņēmums Singapūrā, bet saņēmējs – kāds uzņēmums Krievijā. Cigaretes, visticamāk, bija plānots realizēt Eiropas Savienības (ES) tirgū, jo ES cigarešu cenas ir ievērojami augstākas nekā Krievijā, lēš VID.

Par cigarešu kontrabandu VID Muitas kriminālpārvaldē janvāra beigās uzsākts kriminālprocess. Plašāka informācija izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (20)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+