×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

VID ēkai uzbrūk putni: atbaidīs ar īpašu sietu (3)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administratīvās ēkas Talejas ielā 1 jumta par 68 737 eiro tiks uzstādīts speciāls siets 5000 kvadrātmetru platībā, aģentūrai BNS sacīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons.

VID ēkas jumta termoizolācijai ir izmantoti akmens oļi, skaidroja Blodons. Ēkas ekspluatācijas laikā tika konstatēts, ka oļus cenšas pārvietot putni, un atsevišķos gadījumos ir novērojama oļu krišana biroja ēkas teritorijā.

“Lai izvairītos no šādiem gadījumiem, atbilstoši speciālistu ieteikumiem sākotnēji uz ēkas jumta tika uzstādīta putnu atbiedēšanas skaņas iekārtas. Lai arī sākotnēji tās deva vēlamo rezultātu, ar laiku putni pie skaņas pierada un efektivitāte mazinājās,” skaidroja Blodons.

Lai nodrošinātu putnu atbiedēšanu, iekārtām tika uzstādītas papildu jaunas skaņas, pie kurām putni nebija pieraduši, tika uzstādīti putnu atbiedēšanai paredzēti baloni, kā arī tika pieņemts lēmums uz jumta uzstādīt speciālu sietu, kas putniem liedz pārvietot esošās frakcijas akmens oļus.

Blodons norādīja, ka šo darbu laikā esošās jumta konstrukcijas pārbūvētas netiek. Darbu veicējs SIA “RBSSKALS Serviss” tika izvēlēts publiskā iepirkumā, un kopējā būvdarbu līguma cena ir 68 737 eiro. Kopējā jumta platība astotajā un devītajā stāvā ir aptuveni 5000 kvadrātmetru.

“Sieta uzstādīšanas darbi tiek finansēti no VNĪ iekšējām rezervēm – uzkrājumiem. Nekāds papildu finansējums no budžeta šiem darbiem netiek prasīts,” piebilda Blodons.

BNS jau ziņoja, ka VNĪ plāno līdz 2017.gada marta sākumam izbeigt līdzdalību uzņēmumā SIA “Biroju centrs “Ezerparks”” (BCE) un pabeigt VNĪ un BCE reorganizāciju, BCE pievienojot VNĪ.
BCE tika dibināts 2008.gada 12.jūnijā ar mērķi uzbūvēt un apsaimniekot biroju ēkas, kas piemērotas VID centrālā aparāta struktūrvienību un citu valsts iestāžu (institūciju) vajadzībām. BCE pamatkapitāls ir 14 454 570 eiro, kas sadalīts 14 454 570 kapitāldaļās ar vienas kapitāla daļas nominālvērtību viens eiro.

BCE galvenais aktīvs ir nekustamais īpašums Talejas ielā 1, Rīgā, kura sastāvā ir zeme ar kopējo platību 32 840 kvadrātmetri un biroja ēka ar kopējo platību 44 798,4 kvadrātmetri ar tajā esošo aprīkojumu, kas pamatā ir būvēta VID vajadzībām.

VNĪ 2015.gada 30.decembrī ir pabeiguši BCE kapitāla daļu iegādi par 21 462 045 miljoniem eiro, iegūstot 100% pārraudzību un kontroli pār uzņēmumu, kura vērtība ir 92 miljoni eiro.
VNĪ kā vienīgais BCE īpašnieks samazinās VID maksājumus nomas līguma periodā par gandrīz 34 miljoniem eiro. Valsts budžetam vidēji gadā tas dos ietaupījumu līdz pat 1,2 miljoniem eiro, kā arī palielinās VNĪ aktīvu vērtību un ieguldījumu atdevi. VID nomas maksa mēnesī līdzšinējo 13,30 eiro par kvadrātmetru vietā samazināsies līdz 11,20 eiro par kvadrātmetru.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vispār jau arhitektiem un citiem, kas ko projektē, būvē, būtu jāzin, ka putni ir tāda lieta, kas jāievērtē. To jau ikviens, kas kaut suņu būdu uztaisījis, zina. Tie oļi jau – nekāda vaina, bet padomāt ta varēja, ka tur putni tusēs – to visu pie… un kā tālāk? Vēl jo vairāk tāpēc, ka pavisam nesenā pagātnē bija ts. zīriņu epopeja. Citiem vārdiem sakot – neprofesionālisma kalngals.

  2. Blodons nav inženieris - tāpēc varēja paklusēt Atbildēt

    Cik stulbam jābūt cilvēkam, lai apgalvotu, ka akmens oļi tiek izmantoti kā jumta termoizolācija?

    • Un cik stulbs esi pats, ja neizproti jēdziena “siltumizolācija” jēgu? Pirms apsaukāt citu cilvēku neglītos vārdos, varēji jau nu painteresēties par tēmu! Tev, kā īpaši apdāvinātam, paskaidrošu-par siltumizolāciju var izmantot dajebko-jautājums, cik tas būs efektīvi. Labākais siltumizolators ir vakuums, bet atmosfēriskajos apstākļos ārkārtīgi grūti realizējams, tālāk seko gāzes-labākās ir inertās, bet atkal-grūti būtu mājai izveidot, pieņemsim, argona “mēteli”. Tādēļ tiek izmantots gaiss. Un jebkura siltumizolējošā materiāla vienīgais uzdevums ir-neļaut gaisam mainīties siltumizolācijas zonā, vismaz ne pārāk strauji. Tāpēc arī oļi, izdedži, akmens vate, putupolistirols, koks, vai tā skaidas utt, īsāk-jebkurš PORAINS materiāls ir siltumizolējošs.
      Tas tā-ļoti īsi, neiedziļinoties daudzajās niansēs. Un nesauc otru par stulbu, ja pats tāds esi…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.1
Alūksne +9.8
Daugavpils +8.9
Saldus +9.8
Liepāja +12.6
Jelgava +10.2
Ventspils +12.2
Limbaži +10
Madona +10.0
Rēzekne +7.9
Draugiem Facebook Twitter Google+