×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Būvniecības uzraugs veiks pārbaudi par Kaimiņa saskatītām plaisām jaunajā VID ēkā

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ēkā vairākās vietās ir konstatējis plaisas un šodien aicināja veikt pārbaudi. Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis apliecināja, ka šāda pārbaude tiks veikta un par tās rezultātiem tiks informēta Zolitūdes lielveikala “Maxima” traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija.

Komisijas sēdē Kaimiņš norādīja, ka saņēmis anonīmu informāciju par plaisām VID ēkā Talejas ielā un arī pats daļēji ir iepazinies ar situāciju šajā būvē. Vienā no iekšpagalmiem viņš konstatējis četras plaisas.

Būvniecības veicēju, uzņēmuma “Re&Re” pārstāvis Roberts Tērauds esot sniedzis atbildi, ka, reaģējot uz plaisām, janvāra sākumā ir veikti darbi. Tomēr Kaimiņš šaubās, vai ziemas laikā kādus būvniecības darbus ir iespējams veikt kvalitatīvi.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) norādīja, ka šī gadījuma izvērtēšana parādīs, cik ātri un operatīvi strādā būvniecības kontroles birojs.

Tikmēr VID jaunās ēkas kompleksa attīstītājs SIA “Biroju centrs Ezerparks” (BCE) kategoriski noraida deputāta Kaimiņa publiski paustās bažas par ēkas tehnisko stāvokli un norāda, ka tieši deformācijas šuves garantē būves konstrukcijas drošību, LETA informē BCE pārstāve Marta Krivade.

Tā kā ēka ir veidota no monolītā dzelzsbetona, saskaņā ar būvnormatīviem šādu būvju tehniskajā projektā obligāti ir jābūt iestrādātām deformācijas šuvēm un tām ir jāpieļauj ēkas minimāla kustība.

“Šis ir uzskatāms piemērs, kas demonstrē deformācijas šuvju funkciju. Tās ir nepieciešamas, lai, mainoties laikapstākļiem, mitruma un mikroklimata ietekmē, būvei ir vieta kustības amplitūdai, tā garantējot būves drošu tehnisko stāvokli,” norāda Krivade.

Aukstās sezonas iespaidā VID jaunās ēkas kompleksā šuves šobrīd ir vizuāli pamanāmas, apliecinot, ka tās pilda tām paredzēto funkciju. Tāpat Krivade informē, ka BCE jau 2014.gada nogalē kopā ar būvnieku tās ir apsekojis un vienojies, ka vizuāli apmetums tiks atjaunots šī gada vasarā, kad būs sauss un silts laiks.

To apstiprinot arī ēkas būvuzraugs SIA “Būves un būvsistēmas” un “Sarma un Norde arhitektu birojs”, kas ir šīs ēkas autors, kā arī ģenerālbūvnieks SIA “Re&Re”.

Ēka ir tehniskā kārtībā un pilnībā droša apmeklētājiem, darbiniekiem un apkārtējai videi, uzsver BCE pārstāve.

Viņa atgādina, ka BCE pēc savas iniciatīvas pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā veica ēkas fundamentālu pārbaudi, ko uzticēja Ziemeļeiropas vadošajam industriālo iekārtu, produktu un darba vides inspicēšanas, testēšanas un sertificēšanas uzņēmumam AS “Inspecta”.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka celtnes būvprojekts ir izstrādāts un tā uzbūvēta atbilstoši Latvijas būvnormatīvam, kas nosaka mehāniskās stiprības un stabilitātes, kā arī ugunsdrošības prasības. Ēkas apsaimniekotājs nepārtraukti seko līdzi ēkas tehniskajai drošībai un vizuālajam stāvoklim.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija izveidota, lai vērtētu Latvijas valsts rīcību pēc traģēdijas. Tiek vērtētas valsts darbības traģēdijas seku novēršanā, kā arī darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu nelaimju atkārtošanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+