Ekonomika
Nauda

Sistēmas kļūdas dēļ VID parādnieku sarakstā arī tie, kuriem parādu nav 16

Valsts ieņēmumu dienests (VID) drīzumā pilnībā atjaunos savu datubāzi par nodokļu parādniekiem, informēja VID.

Dienestā informēja, ka šā gada sākumā tika konstatētas kļūdas nodokļu aprēķinos “Nodokļu informācijas sistēmā” jeb NIS, tāpēc VID Publiskojamo datu bāzes sadaļa “Nodokļu parādnieki” tika īslaicīgi slēgta.

Tas bija vajadzīgs, lai novērstu nekorektas informācijas publicēšanu un pieejamību lietotājiem, norādīja VID. Dažos gadījumos tika konstatēts, ka sistēma parādnieku sarakstā atlasa arī tādus nodokļu maksātājus, kuriem parādu nav.

“Lai arī šādu gadījumu ir maz, tiek pārskatīta pilnīgi visa informācija. Šodien datubāzes sadaļas “Nodokļu parādnieki” darbība ir atjaunota, taču nodokļu parādu aprēķins par 2018.gada 7.janvāri vēl nav pieejams. Patlaban veicam pēdējo aprēķinu, lai pārliecinātos, ka visas kļūdas patiešām ir novērstas. Tiklīdz pārbaudes tiks pabeigtas, saraksts tiks publiskots pilnībā,” informēja VID.

Laikraksts “Latvijas Avīze” nedēļas sākumā ziņoja, ka VIID publiskotajā nodokļu parādnieku sarakstā pagājušā gada decembrī ievērojamā skaitā parādījušies bijušie un tagadējie tiesu izpildītāji, notāri, maksātnespējas administratori un advokāti.

Laikraksts parādnieku sarakstos atradis Robertu Šilingu, Danielu Neibergu, Jāni Ilzēnu, Ingūnu Bobrovsku, Argitu Jaunsleini, Edgaru Kareli, Kasparu Selecki, Agri Taureni, Mārtiņu Zalānu, Ivetu Kaluginu, Kalvi Dūrīti, Ingu Muciņu, Ilzi Pilsētnieci, Lauri Liepu, Valteru Gencu, Uldi Zepu, Saniju Sproģi un Inesi Boži.

VID skaidroja, ka “konkrētajā kategorijā nav vērojamas īpašas izmaiņas nodokļu parādnieku skaita ziņā”, turklāt pieredze liecinot, ka lielākā daļa advokātu, zvērinātu tiesu izpildītāju un notāru nenonāk nodokļu parādnieku sarakstā, jo nodokļu maksājumus pārsvarā veic noteiktajā termiņā un apmērā. Savukārt tie minēto profesiju pārstāvji, kas atrodas nodokļu parādnieku sarakstā, lielākoties esot deklarējuši saimnieciskās darbības gaitā maksājamas nodokļu saistības, taču maksājumus nav veikuši laikus, bet atsevišķiem sarakstā esošajiem minēto profesiju pārstāvjiem parāds veidojies ari nodokļu kontroles dēļ.

LA.lv