×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

VID vadītājas amatam uzrunāta Inga Koļegova, Baiba Vītoliņa un Valsts kases pārvaldnieks (2)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola

(papildināta ar 5. un 6.rindkopu)

Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatam uzrunāta Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viņa norādīja, ka Koļegova vēl domā par piedāvājumu, taču tam nav teikusi “nē”.

Reizniece-Ozola atzīmēja, ka Koļegova būtu piemērota vadītāja, jo spējusi sarežģītā situācijā saistībā ar “Skonto būve” un VVD konfliktu aizstāvēt valsts intereses.

Tāpat finanšu ministre ir uzrunājusi vairākus citus augstākās ierēdniecības cilvēkus, taču viņu vārdus ministre atturējās nosaukt.

Latvijas Radio ceturtdien vēstīja, ka VID vadītāja amatam uzrunāti arī Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa.

Saskaņā ar Latvijas Radio rīcībā esošo informāciju starp valsts iestāžu vadītājiem, kas mudināti apdomāt iespēju ieņemt VID ģenerāldirektora amatu, ir Valsts kases pārvaldnieks un PTAC direktore, kura gan no kandidēšanas esot atteikusies.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka konkurss uz VID vadītāja amatu noslēdzies bez rezultātiem. No četriem amata pretendentiem, kas tika virzīti konkursa otrajai kārtai, neviens nav atzīts par piemērotu. Tālāk plānots pretendentus uz VID vadītāja amatu meklēt gan valsts pārvaldē, gan ārpus tās bez konkursa.

Tāpat ziņots, ka 4.jūlijā, noslēdzās pieteikšanās konkursā uz VID ģenerāldirektora amatu. Pieteikumus iesniedza 11 pretendenti.

No amata pretendenta tika prasīta nevainojama reputācija, maģistra grāds, vēlams ekonomikā, finansēs, tiesību zinātnēs vai vadības zinībās un ne mazāk kā trīs gadu darba pieredze vadošā amatā ar vismaz 40 padotajiem darbiniekiem. Tāpat bija vēlama darba pieredze valsts pārvaldē un zināšanas un izpratne par VID darbības jomu.

Dienesta potenciālajam vadītājam tika piedāvāts atbildīgs darbs ar starptautiskās sadarbības iespējām, iespēja pilnveidot VID kā modernu klientorientētu iestādi. Atlīdzība noteikta līdz 3417 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

BKPI ir starptautiski atzīta organizācija, kas aktīvi veicina labas korporatīvās pārvaldes principu ieviešanu visās trīs Baltijas valstīs. BKPI Baltijas valstīs īsteno vadības izglītības programmas augstākā līmeņa vadītājiem, biznesa īpašniekiem, padomes un valdes locekļiem, kā arī piedāvā pētījumus un vadlīnijas korporatīvās pārvaldības jautājumos Baltijas valstu privātā sektora un valsts uzņēmumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gribētos pajautāt, kā ar viņas paspārnē esošo (../) un KNAB 23.03.2014. par kukuļņemšanu aizturēto Daugavpils vides pārvaldes direktori Daci Tabūni-Zučiku, jo viņa ir pazemināta amatā un ir vienkārša eksperte (..), taču līdz pat šim laikam saņem direktores cienīgu algu – 988,26 euro, kamēr citiem ekspertiem ir daudz zemākas algas… Tagad ir jau 2016. gads. Vai Valsts var atļauties tik dārgu eksperti…

  2. inga ir innas meitiņa? Tad viss skaidrs:))

Draugiem Facebook Twitter Google+