×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

VID ievieš pastiprinātus drošības pasākumus (2)

VID vadītāja Ilze Cīrule. Foto - LETAVID vadītāja Ilze Cīrule. Foto - LETA

Saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, kad kāda persona viltojusi astoņu firmu valdes locekļu parakstus, lai piekļūtu uzņēmumu datiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šodienas, 10. aprīļa, ir ieviesis pastiprinātus drošības pasākumus, LA.lv uzzināja VID.

Turpmāk, lai iegūtu uzņēmuma elektroniskās deklarēšanās sistēmas (EDS) tiesības, VID EDS sistēmā nosūtīs lūgumu uzņēmuma amatpersonai apstiprināt šīs tiesības. Izņēmums būs gadījums, ja klātienē ieradīsies uzņēmuma amatpersona, kas drīkst vienpersoniski pārstāvēt uzņēmumu. Jaunas EDS lietotāju tiesības netiks piešķirtas līdz brīdim, kamēr uzņēmuma amatpersona nebūs EDS tās akceptējusi.

Lai pilnībā izvairītos no šādiem noziedzīgiem nodarījumiem, VID aicina likumdošanā iestrādāt konkrētus juridiskus risinājums. Pirmkārt, juridisku personu saziņai ar valsti ir jānosaka par pienākumu izmantot elektronisko vidi (kā EDS) vai parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu. Otrkārt, vēršoties iestādē klātienē ar dokumentiem papīra formā, to atļaut iesniegt vienīgi uzņēmuma amatpersonai.

Tā kā minētā situācija iespējama ne tikai VID, bet arī citās valsts iestādēs, tad risinājums ir jāmeklē visām valsts pārvaldes iestādēm kopīgi, vienlaikus rodot izmaiņas, kas vismazāk ierobežos privātpersonu intereses saziņā ar valsti, aicina VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jautājums- ko darīja iepriekšējā direktore? Prēmijas taču saņēma par izcilu darbu, pazeminot amatos labākos, profesionālākos un neuzpērkamos VID darbiniekus, vietā ieceļot paklausīgos…Nebija laika nodarboties ar tādiem “sīkumiem” kā datu drošība. Tāpēc nevajag novelt vainu uz tagadējo ģenerāldirektori, kurai visa šī iepriekšējos gados sastrādātā putra jāizsmeļ.

  2. no malas skatoties Atbildēt

    Tikai tagad? Kad beigsies tas bardaks VIDā

Draugiem Facebook Twitter Google+