×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

VID jau jūt pirmos rezultātus no zobārstniecības jomas akcijas; pārbaudes sāks februārī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau jūt pirmos rezultātus no sāktās zobārstniecības jomas kontroles akcijas, otrdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pastāstīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Viņa stāstīja, ka ir atklāti pirmie pārkāpumi. “Pārkāpumi ir konstatēti no iesniegtajām deklarācijām – redzams, ka algas ir zemas, bet tās pieaug, uzradīto stundu skaits ir zems, tas arī pieaug, bet ne tik strauji kā mēs vēlētos. Joprojām uzskatām, ka nozarē ir daudz darāmā, lai to sakārtotu un atbilstoši maksātu nodokļus,” teica Pētersone.

Viņa norādīja, ka Latvijā kopumā ir apmēram tūkstotis komersantu, kas sniedz zobārstniecības pakalpojumus. “Kopš uzsāktās akcijas, apmēram trešā daļa ir pārskatījusi algas un vidēji darba samaksa ir palielinājusies par nepilniem 70 eiro. Varam teikt, ka daudz vai maz, bet tajā pašā laikā tas ir panākts tikai caur publisko telpu un vēstules nosūtīšanu, kas no VID daudz resursus neprasa. Ir tomēr sarosījušies. Tāpat ir 13 komersanti no jauna reģistrējušies, kas man bija liels pārsteigums,” atzīmēja Pētersone.

“Ārsti ir līdzīgi kā mākslinieki – nodokļu uzskaite un ekonomika nav tā viņu stiprā puse. Mēs mēģinām skaidrot, kādas ir sekas un kā pareizāk grāmatvedību kārtot, lai būtu atbilstoši likumdošanai (..) Kontroles pasākumi fiziski sāksies februārī,” teica VID vadītāja.

Jau vēstīts, ka pērn rudenī VID aicināja zobārstniecības jomas uzņēmumus turpmāko divu mēnešu laikā novērst pārkāpumus saimnieciskajā darbībā.

VID ieviesis jaunu pieeju nodokļu administrēšanā, kas paredz vispirms identificēt jomu, kurai dienesta struktūrvienības pievērš pastiprinātu uzmanību. Pirmā no šādām jomām bija automobiļu apkope un remonts, savukārt nākamā nozare ir zobārstniecība. Arī šiem nodokļu maksātājiem no 2014.gada 1.oktobra VID nosaka divu taksācijas mēnešu nogaidīšanas periodu (oktobri un novembri). To laikā zobārstniecības jomas nodokļu maksātājiem dota iespēja pašiem novērst pārkāpumus nodokļu aprēķinu jomā, deklarēt algas pilnā apmērā un iesniegt ziņa par darba ņēmējiem. Pretējā gadījumā, tāpat kā automobiļu apkopes un remonta nozares nodokļu maksātājiem, VID sāks vērienīgus preventīvos un represīvos pasākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+