×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

VID Koļegovas deklarācijā saskata noziedzīga nodarījuma pazīmes; lietas materiālus nodod KNAB (4)

Inga Koļegova.Inga Koļegova.

Foto - LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) izvērtējis Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores Ingas Koļegovas administratīvā pārkāpuma lietas materiālus, secinot, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījusi pilnīgu un patiesu informāciju par darījumiem lielā apmērā, aģentūrai LETA sacīja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

Pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 275.panta otrajā daļā noteikto, 12.augustā pieņemts lēmums par lietvedības izbeigšanu un materiāli nodoti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).
LAPK 275.panta otrā daļa nosaka, ka lēmums par lietvedības izbeigšanu tiek pieņemts, “ja konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Šādā gadījumā materiālus nodod izmeklēšanas iestādei, kas ir tiesīga uzsākt kriminālprocesu”.

Koļegova tieši 12.augustā, dienā, kad VID pieņēma iepriekšminēto lēmumu, paziņoja par savas kandidatūras atsaukšanu.

Koļegova pagaidām nav atbildējusi uz aģentūras LETA zvaniem un īsziņām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kura vadītās ministrijas pārraudzībā ir VVD, aģentūrai LETA šovakar sacīja, ka vēl nav iepazinies ar VID izvērtējumu par Koļegovas pieļautajiem pārkāpumiem, tāpēc nevar komentēt, vai konstatētie trūkumi netraucēs Koļegovai pildīt VVD vadītājas pienākumus. Komentāru par radušos situāciju ministrs varēšot sniegt rītdien.

Kā ziņots, “Vienotības” iebildumu dēļ valdība 9.augustā uz nedēļu atlika Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā. Koļegovas kandidatūru VID vadītāja amatā atbalstīja Zaļo un zemnieku savienība un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Pēcāk Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) paziņoja, ka pārbaudīs partijas “Vienotība” sniegto informāciju par Koļegovu un viņas saņemtajām dividendēm no uzņēmuma “Pallogs”.

“Firmas.lv” dati liecina, ka Koļegova ir 50% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumā “Pallogs” un dividendēs no uzņēmuma viņa pērn saņēmusi 320 000 eiro. Kā skaidro pati Koļegova, viņa šīs dividendes pērn dāvinājusi savam brālim. Koļegova pērn arī izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā.

Medijos Koļegova skaidrojusi, ka ir tikai formāla “Pallogs” līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei. Tiesa, uzņēmuma gada pārskatos nav atrodama norāde, ka uzņēmuma līdzīpašniece tam būtu aizdevumā izsniegusi iespaidīgas summas, kas rada aizdomas par šo līdzekļu izmantošanu “aplokšņu algu” maksāšanai, norāda mediji.

Lai gan Koļegova savās amatpersonas deklarācijās norādījusi, ka pēdējos gados saņēmusi gandrīz miljonu eiro dividendes no sev daļēji piederošā koka palešu ražotāja SIA “Pallogs”, firmas iesniegtie dokumenti Uzņēmumu reģistrā liecina, ka uzņēmuma dalībnieki šajos gados nolēmuši peļņu nesadalīt, liecina “Firmas.lv” datubāzē pieejamā informācija.

“Firmas.lv” pieejamie “Pallogs” dalībnieku sapulču protokoli liecina, ka pēdējos četrus gadus uzņēmuma dalībnieku sapulce katru gadu nolēma nesadalīt iepriekšējā gadā gūto peļņu.

Koļegovas amatpersonas deklarācijās norādīts, ka 2015.gadā dividendēs no “Pallogs” viņa saņēmusi 320 000 eiro, 2014.gadā – 380 000 eiro, bet 2013.gadā – 240 000 latu (341 500 eiro).
“Pallogs” peļņa 2015.gadā bija 0,99 miljoni eiro, 2014.gadā – 0,55 miljoni eiro, 2013.gadā – 0,68 miljoni eiro, bet 2012.gadā – 1,05 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ko saka LIELA AIZSTAVE d reizniece ozola aizstaveja kolegovas NEGODIGUMU ar putam uz lupam.

  2. Korupcija pribaltikas respublikā Latvijā un Krievijā vienādi augstā līmenī,atšķirība tikai tā ka Krievijā ir neizsmeļamas dabas bagātības ,bet Latvijā to praktiski nav nekādu.

  3. Ne tikai Koļegova saucama pie atbildības,BET arī Reizniece-Ozola un Kučinskis ar visu Hūti un ZZS,jo viņi gandrīz vai ar varu !!! gribēja ieraut šo krāpnieci par VID priekšnieci.Lapsu vistu kūtī.Viņus VISUS jākar pie lielā zvana.KĀ VAR UZTICĒT valsts vadību ZZS un tādam premjeram ar ministriem.Valsti pārvērtīs par pilnīgu mafijas astoņkāji,jo maizes tēvs ZZS ir krimiķis.Pie tam pēc Baidena uzrunas par korupciju un NEtiesiskumu,otrā !! dienā šie mafijas balsti pieņēma tur pat pieņēma baltā klozē tērptu lielāko Latvijas KORUMPANTU un paši/Vējonis un Kučinskis,Rasnačs/ blēja,ka LV viss esot “OK “ar korupciju un tieslietām.
    Tautieši,KAM ir uzticēta valsts stūre ,finanses un viss pārejais?? Kurš ir tas idiots kurš ceļ un balso par ZZS reitingiem? Jebšu arī tur Pundurs samaksā ? Ko tagad paveiks ZZS + SC Strelčenoks KNABā ar Koļegou? Varbūt arī paņems darbā savā kantorī,jo tantei pieredze ir krāpšanā?
    JĀJAUTĀ – KĀ Reizniece un Kučinskis itkā to nezināja??????????Aferistus piesedz? Daudzskaitlī?!

Draugiem Facebook Twitter Google+