×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

VID konstatē “aplokšņu algu” izmaksu orķestra muzikantiem (1)

VID fotoVID foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes amatpersonas 2014. gada 6. oktobrī veica pārbaudi vienā no koncerta norises vietām Rīgā un konstatēja “aplokšņu” algu izmaksu orķestra muzikantiem un pasākuma tehniskajiem darbiniekiem, portālam LA.lv pavēstīja VID sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Šā gada 6. oktobrī VID veica pārbaudi vienā no koncertu norises vietām Rīgā. Ierodoties Telmana Guževska koncerta norises vietā – Biļešu Paradīzes dati liecina, ka koncerts notika Latvijas Nacionālajā operā – VID Nodokļu kontroles pārvaldes inspektori konstatēja, ka notiek aploksnē ievietotās darba samaksas izsniegšana – izmaksa, informē Augstkalne-Jaunbērziņa.

Tika konstatēts, ka atlīdzība muzikantiem un pasākuma tehniskajiem darbiniekiem tiek izmaksāta saskaņā ar algu sarakstu, kurā atsevišķas personas bija parakstījušās par naudas saņemšanu. Tāpat tika konstatētas naudas aploksnes, uz kurām bija norādīti personu vārdi un ievietota nauda.

Pārbaudes laikā atklāts, ka kopumā “aplokšņu algu” saņēma 48 muzikanti un pasākuma tehniskie darbinieki, kuriem kopsummā bija izmaksāti 4955 eiro. Nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa apmērs lēšams 1541 eiro apmērā, un valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas 2474 eiro apmērā.

Augstkalne-Jaunbērziņa norāda, ka aplokšņu algas orķestra mūziķiem un tehniskajiem darbiniekiem izmaksāja kāda persona, kura jau 2007. gadā nonākusi VID Finanšu policijas pārvaldes (turpmāk – FPP) redzeslokā saistībā ar vairāku smagu un sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu valsts ieņēmumu jomā. Četros FPP lietvedībā esošajos kriminālprocesos minētajai personai bija piemērots aizdomās turamās personas statuss. Visi kriminālprocesi, kuros figurēja minētā persona ir nosūtīti Prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai un tajos lūgts uzsākt kriminālvajāšanu pret minēto personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

VID ir nepatīkami pārsteigts par šāda pārkāpuma konstatēšanu koncertu organizēšanas vietā, jo tas diemžēl norāda uz inteliģences iecietīgo attieksmi pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas, un atgādina, ka viens no būtiskākajiem faktoriem, kas palielina ēnu ekonomiku ir “aplokšņu algas”, norāda sabiedrisko attiecību speciāliste, atgādinot, ka šādi komersantu pārkāpumi ne tikai samazina valsts budžeta ieņēmumus, bet arī liedz darbiniekam valsts noteiktās sociālās garantijas darbnespējas, darba zaudēšanas, bērna piedzimšanas u.c. gadījumos, kad finansiālais atbalsts ir īpaši būtisks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ui, ui. Kur jūs VID sliekas bijāt, kad Krūzā jau n-to gadu maksāja un maksā algas aploksnē, skapī aiz sienas? A?

Draugiem Facebook Twitter Google+