×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

VID kūdras maisos uziet 3,2 tonnas nezināmas izcelsmes tabakas (3)

Foto: Valsts ieņēmumu dienestsFoto: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas uz autoceļa Ogre-Rīga kādā kravas automašīnā ar puspiekabi konstatēja kūdras maisus, kas pēc veiktās kravas kontroles izrādījās 3,2 tonnas nezināmas izcelsmes tabakas, portālu “LA.lv” informēja VID.

Par šo faktu oktobra beigās uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm lielā apmērā. Par aizdomās turēto atzīta viena persona, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VID norāda, ka 30.oktobrī operatīvās informācijas pārbaudē uz autoceļa Ogre-Rīga apturēta kravas automašīna ar puspiekabi, kuru vadījis kāds 1974.gadā dzimis Latvijas pilsonis. Kravā atradās it kā maisos safasēta kūdra bez izcelsmes dokumentiem.

Veicot kravas automašīnas padziļināto pārbaudi, konstatēts, ka automašīnā uz vairākām paletēm kūdrai paredzētajos polimēra maisos ir paslēpta tabakai līdzīga viela ar tabakai raksturīgu smaku. Vielas kopējais svars – 3296 kilogrami.

Pēc VID aplēsēm, no minētā tabakas ekvivalenta varētu izgatavot aptuveni 4,5 miljonus cigarešu, kā rezultātā valstij novērstais kaitējums naudas izteiksmē ir  aptuveni 472 500 lati.

Izņemtā tabaka un kravas automašīna ar puspiekabi  nodota atbildīgā glabāšanā Rīgas ostas muitas kontroles punkta teritorijā, bet kriminālprocesa materiāli nodoti pēc piekritības Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknim turpmākai pirmstiesas izmeklēšanai.

VID norāda: ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem kontrabandas gadījumiem, VID aicina iedzīvotājus ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, izvēloties tēmu „Kontrabanda”. Iedzīvotāji tiks savienoti ar VID muitas iestāžu Nacionālo kontaktpunktu, kur 24 stundas diennaktī VID darbinieks uzklausa iedzīvotāju sniegto informāciju latviešu, krievu vai angļu valodā. Informācijas sniedzējam ir tiesības saglabāt anonimitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+