×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Sāk kriminālprocesu pret nelegālu cigarešu un spirta tirgoni (1)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde nosūtījusi materiālus Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai par kāda Latvijas iedzīvotāja veikto 480 litru spirta nelikumīgu uzglabāšanu un pārvadāšanu.

Noziegums atklāts 16.jūnijā kad, veicot riska informācijas pārbaudi, Lubānas vairumtirdzniecības bāzē likumsargiem izdevās atklāt aptuveni 17 tūkstoši nelegālas izcelsmes dažādu marku cigaretes un 480 litrus spirta. Par minēto nodarījumu sākotnēji uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta, taču vēlāk daļā par nelikumīgām darbībām ar spirtu lieta izbeigta, un materiāli kopā ar izņemto mikroautobusu nosūtīti Valsts policijai.

16.jūnijā VID muitas amatpersonas, pārbaudot kādu mikroautobusu Lubānas ielas vairumtirdzniecības bāzes teritorijā Rīgā, konstatēja, ka tajā atrodas kopumā 17400 cigaretes “Winston”, “NZ Gold”, “Премьер”, “KISS Superslims”, “Bayron” gan ar Baltkrievijas, gan Krievijas, gan bez akcīzes markām, kā arī sešas 30 litru un divpadsmit 25 litru plastmasas kannas ar spirtu.

Saskaņā ar ekspertīzes rezultātiem izņemtais šķidrums identificēts kā 475,83 litri absolūto etanolu saturošs etilspirts.

Par cigarešu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvadāšanu vainīgajai personai – 1963.gadā dzimušam Latvijas nepilsonim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu.   

Savukārt par nelikumīgām darbībām ar 475,83 litriem  etilspirta, personas rīcībā tika saskatītas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas minētas Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā, kā rezultātā lietvedība šajā administratīvās pārkāpuma lietas daļā izbeigta, un lietas materiāli pārsūtīti pēc piekritības – Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai. Arī izņemtā manta un transportlīdzeklis nodoti Valsts policijai.

Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes rīcībā esošās informācijas, 2014.gada 1.septembrī Valsts policijā uzsākts kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā iet, kad par maz atkatu dod. Dabū demo lietu, lai izskatās, ka sliktos ķer.

Draugiem Facebook Twitter Google+