×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2018
Drukāt

VID masveidā meklē darbiniekus (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Darbinieku trūkuma dēļ var tikt apdraudēta atsevišķu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) funkciju izpilde, tāpēc dienests masveidā sācis meklēt darbiniekus. Tas tiek darīts pirmo reizi pēc reorganizācijas, kuras laikā dienestā tika likvidētas simtiem darba vietas un atlaisti desmitiem darbinieku, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Šo trešdien oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” VID bija publicējis 23 darba sludinājumus ar 28 vakancēm. Galvenokārt tiek meklēti nodokļu inspektori, bet nepieciešams arī iekšējais auditors, personāla speciālists, jurists, grāmatvedības un muitas eksperts.

VID nenoliedz, ka tik apjomīga vakanču izsludināšana vienā reizē notiek pirmo reizi pēc divus gadus notikušās reorganizācijas, kad tika likvidētas aptuveni 400 štata vietas, reāli atlaižot vairāk nekā 120 darbiniekus. Reorganizācijas laikā vakanto amatu izsludināšana tikusi ierobežota, kaut arī iestādes pārkārtošanas laikā arī bez atlaišanas darbinieki gājuši prom. “Darbinieki tomēr VID izvēlas pamest un nodibināt citas darba tiesiskās attiecības. [Iemesls] ir tieši šis te atalgojums, kas nav konkurētspējīgs gan ar citām valsts pārvaldes iestādēm, gan arī ar privāto sektoru,” stāsta VID Personālvadības pārvaldes direktore Līga Loca.

Tagad, kad darbinieku trūkuma dēļ atsevišķās nodaļās var tikt apdraudēta funkciju izpilde, nekas cits neatliekot, kā masveidā meklēt jaunus darbiniekus. Iestādē, kurā strādā ap 4000 darbinieku, kadru mainība esot 10 -12%. Šo procesu apturēt ir cerība vien uz šobrīd valsts pārvaldē notiekošajām reformām, kuru mērķis ir atalgojuma paaugstināšana, jo savi iekšējie resursi jau esot izsmelti. “Mēs no savas puses jau esam mēģinājuši savu finanšu ietvaros rast iespējas šo atalgojumu paaugstināt, bet tas atalgojuma paaugstinājums dalījās proporcionāli uz visiem darbiniekiem. Ir amati, kuros ir jau ilgstoši strādājoši darbinieki, kuriem ir trešā kvalifikācija un kurus vēlamies noturēt. Viņiem šis pieaugums ir jūtamāks, nekā uz šo pirmo kvalifikācijas pakāpi, kur šīs profesionālās pieredzes noteikti nav vai viņa ir ļoti minimāla,” saka dienesta pātrstāve.

Darba sludinājumā nodokļu inspektoriem piedāvātā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir sākot no 600 eiro. „Protams, ja mēs velkam paralēles, tad privātajā sektorā par šādu algu var atrast darbu tirdzniecībā vai asistējošās pozīcijās. Privātajā sektorā, iespējams, netiek prasīta īpaša pieredze un izglītība, lai saņemtu šādu atalgojumu. Savukārt valsts sektorā un VID šiem amatiem tiek prasīta zināma kvalifikācija. Tur nevar iet jaunietis bez augstākās izglītības,” neslēpj “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš.

Dienestā kopumā šobrīd esot pusotrs simts vakanču. Taču konkurss uz visiem amatiem netiek sludināts, jo fiziski ar tik lielu apjomu, lai caurskatītu pretendentus, tur netiktu galā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. VIDam vajag darbiniekus, ja ne tikai un vienigi tautas teroriszesanai un izspiesanai?
  Jo ne jau lielos nemaksatajus taisas kert. Nav pat saubu. Tam nevajag shtatu palielinat, bet tikai un vienigi godapratu esosajiem.
  Igaunija, ka zinam, ja nemaldos, gandriz 4 reizes mazak ierednu izdara apm 2 rezes vairak. Kkas saja sistema nelimejas. Izskatas, ka tie ieredni nodarbojas ne ar to, ko vajadzetu

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——–
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. tie profesori,kurus katru dienu stiepj iekšā no ” brāļīgajām” Āfrikas valstīm negrib pastrādāt?Viņu izgītības īmenim tieši piemērots darbiņš.

 4. Viss nodokļu virsieņēmums aizies vid algās!

 5. Lai VID ņem piemēru no privātā sektora un algu saviem inspektoriem maksā aploksnēs,tad gribētāji strādāt atradīsies.

 6. Vaškevičs visu laiku gaida piedāvājumu ”muitas eksperts”’!

 7. VID ,lai ieliek riska grupā pārējo Latvijas daļu ,kas nav vēl ielikta un ieved nēģerus ,kas strādās. Jo pašlaik nepilniem 12 000 ir liegta iespēja vispār strādāt , jo redz VID uzskata ,ka labāk ,lai nestrādā , nekā strādā un atdod tos parādus ,kuri izveidojušies diemžēl mūsu valsts izveidoto nodokļu un citas politikas dēļ.

 8. Viss pa vecam. Atkopjas mafija

Draugiem Facebook Twitter Google+