Mobilā versija
+22.7°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
4. decembris, 2015
Drukāt

VID: mēģinājumu skaits nelegāli pārvadāt cigaretes palielinājies trīs reizes

VP fotoVP foto

Šogad atklāto mēģinājumu skaits pārvadāt kontrabandas cigaretes palielinājies trīs reizes, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica Valsts pieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Līdz ar to palielinājies atsavināto cigarešu apjoms.

“Jāņem vērā, ka mums ir ārējā robeža ar Baltkrieviju un Krieviju,” teica Pētersone un akcentēja, ka cigaretes šajās valstīs ir krietni lētākas, tāpēc kontrabandisti tās cenšās ievest Latvijā.

VID ģenerāldirektore gan pauda, ka lielākā daļa cigarešu, kuras tiek atrastas, piemēram, vilcienu kravās, nav paredzētas Latvijas tirgum, jo tas ir pārāk mazs. Tāpēc kontrabandisti cigaretes pēc ievešanas Latvijā transportē arī uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Ziņas par vienu no pēdējām reizēm, kad fiksēts mēģinājums Latvijā ievest kontrabandas cigaretes, izskanēja novembra beigās, kad kravas vilcienā Indras muitas kontroles punktā atklāja 1,7 miljonu kontrabandas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Pievienot komentāru

Politologs: Vadīt Ķekavas novada domi viegli nebūs nevienamJaunievēlētā Ķekavas novada dome ir ļoti sadrumstalota un tās vadīšanā vieglas dienas nav sagaidāmas nevienam.
Draugiem Facebook Twitter Google+