×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

VID miljoniem vērtajā konkursā par akcīzes marku izgatavošanu par uzvarētāju atzīta “Baltijas banknote”

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izsludinātajā iepirkumu konkursā par akcīzes nodokļa marku izgatavošanu un piegādi par uzvarētāju atzīts uzņēmums SIA “Baltijas banknote”.

Šī iepirkuma plānotā līgumcena ir 10 671 538,58 eiro (7 499 957 lati) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicētā informācija.

Konkursa uzvarētājs “Baltijas banknote” bija apstrīdējis jūnijā paziņotos šī iepirkuma rezultātus. Toreiz par uzvarētāju iepirkumā bija atzīts Lietuvas uzņēmums “Garsų pasaulis”, taču pēc “Baltijas banknotes” sūdzības izskatīšanas IUB aizliedza VID slēgt līgumu ar Lietuvas uzņēmumu. Pēc IUB lēmuma VID veica piedāvājumu pārvērtēšanu. Šodien publicētajā paziņojumā par konkursa rezultātiem teikts, ka par iepirkuma uzvarētāju atzīts uzņēmums “Baltijas banknote”.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju uzņēmuma “Baltijas banknote” apgrozījums 2012.gadā bija 2 555 196 lati, peļņa – 1 070 009 lati. 2011.gadā uzņēmums apgrozīja 784 724 latus un nopelnīja – 176 406 latus. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Gatis Gundars.

Šim iepirkuma priekšmetam ir divas daļas – hologrammas jeb optiski mainīga difraktīva attēla akcīzes nodokļa marku izgatavošana un piegāde, bet otrā iepirkuma daļa ir papīra akcīzes nodokļa marku izgatavošana un piegāde.

IUB publicētā informācija liecina, ka iepirkuma daļā par hologrammas jeb optiski mainīga difraktīva attēla akcīzes nodokļa marku izgatavošanu un piegādi par uzvarētāju atzīts uzņēmums “Baltijas banknote”. Šīs akcīzes nodokļa markas paredzētas alkoholisko dzērienu un smēķējamās tabakas, cigāru un cigarillu marķēšanai.

Šīs līguma daļas plānotā summa ir 5 335 769 eiro (3 749 978 lati) bez PVN.

Par šo daļu bija saņemti četri piedāvājumi.

Iepirkuma līguma otra daļa ir par papīra akcīzes nodokļa marku cigarešu, smēķējamās tabakas, cigāru un cigarillu marķēšanai izgatavošanu un piegādi. Šajā sadaļā saņemti pieci piedāvājumi, un par uzvarētāju atzīta “Baltijas banknote”.

Paredzamā līgumcena – 5 335 769,58 eiro (3 749 979 lati) bez PVN.

Publikācijā par konkursa rezultātiem VID skaidro, ka sadaļā “Kopējā līgumcena” norādīta maksimālā līguma izpildei paredzētā summa. Pretendenti finanšu piedāvājumus iesniedza par vienu vienību jeb vienu akcīzes marku.

VID norāda, ka piedāvājuma izvēles kritērijs bija zemākā cena.

Bez “Baltijas banknotes” par iepirkuma pirmo daļu piedāvājumus bija iesnieguši arī uzņēmumi “Poligraf-saščita”, “Hansab”, “Garsų pasaulis”, bet par iepirkuma otro daļu bez iepriekšminētajiem četriem piedāvājumu bija iesniedzis arī uzņēmums “De La Rue International Limited”, liecina IUB publicētie materiāli par “Baltijas banknotes” sūdzības izskatīšanu.

Paredzēts, ka gadā konkursa uzvarētājam būs jāizgatavo 90 miljoni hologrammas akcīzes nodokļa marku un 115 miljoni papīra akcīzes nodokļa marku – šādi aprēķini veikti, pamatojoties uz pēdējo trīs gadu akcīzes marku piegāžu apjomiem. Līgums ar uzvarētāju būs spēkā tik ilgi, kamēr nebūs izlietota līguma kopējā summa vai būs pagājuši pieci gadi kopš līguma noslēgšanas dienas.

Kā ziņots, kārtējais iepirkumu konkurss par akcīzes nodokļa marku izgatavošanu un piegādi tika izsludināts marta sākumā.

VID jau vairāk nekā divus gadus meklē jaunu akcīzes marku izgatavotāju un piegādātāju. Ir notikuši vairāki iepirkumu konkursi, taču dažādi šķēršļi lieguši noskaidrot uzvarētāju. Iepriekšējais VID rīkotais iepirkumu konkurss par akcīzes marku izgatavošanu un piegādi bez rezultātiem noslēdzās pagājušā gada rudenī. Pirmais konkurss tika izsludināts 2011.gada 2.maijā.

Patlaban akcīzes nodokļa markas VID izgatavo un piegādā “De La Rue International”.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka savulaik VID ar uzņēmumu “Baltijas banknote” bija noslēdzis līgumu par stingrās uzskaites preču pavadzīmju drukāšanu. Līgums bija noslēgts 2001.gada 1.novembrī uz laiku līdz 2006.gada 1.novembrim.

Uzņēmums “Baltijas banknote” reģistrēts 1991.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+